Zmiany w edukacji. Podsumowanie ostatniego tygodnia.

Szanowni Państwo,

 

Chcę osobiście bardzo podziękować Państwu za wszystkie informacje zwrotne dotyczące zmian programowych w szkole oraz za pomoc materialną na rzecz Fundacji Mamy i Taty. Obie te aktywności są bardzo ważne i komplementarne względem siebie.

Ostatni tydzień intensywnie działaliśmy w obszarze edukacji. Wziąłem udział w pre-konsultacjach on-line w MEN, a także wystąpiłem na Komisji Edukacji w Sejmie.

Przedstawiłem w obu instytucjach stanowisko Fundacji Mamy i Taty – w MEN miałem kilkadziesiąt sekund na wystąpienie, w Sejmie przewodnicząca poseł Pani Krystyna Szumilas wyłączyła mikrofon po 59 sekundach. Tym niemniej przekazałem na ręce Pani Minister Katarzyny Lubnauer dwie petycje: dotyczącą zmian zakresu prac  domowych (kliknij link)  oraz 10 postulatów edukacyjnych Fundacji (link).

 

POMAGAM FUNDACJI MAMY I TATY. WPŁACAM DAROWIZNĘ

 

Zachęcam do zapoznania się z obiema petycjami, ponieważ zawierają wartościowy zestaw argumentów i postulatów przydatnych do rozmów z innymi rodzicami oraz nauczycielami. Duża liczba podpisów zwiększa też ich siłę nacisku.

Generalnie zmiany w obszarze humanistyki (polski, historia, historia sztuki, WOS/ HiT, filozofia, łacina) idą w czterech kierunkach: ograniczenia wiedzy dotyczącej korzeni antycznych (greckich i rzymskich), minimalizacji wiedzy dotyczącej chrześcijaństwa i autorów starożytnego Izraela, likwidacji wątków patriotycznych w literaturze i historii oraz wycięcia kwestii moralnych (np. dyskusji o współczesnych problemach etycznych, pojęć dobra i zła itp.).

Pytanie czy jako rodzice zgadzamy się na hodowanie dzieci o wąskich horyzontach, systematycznie pozbawianych zdolności do samodzielnego i krytycznego myślenia.

 

KLIKAM LINK: POMAGAM FUNDACJI MAMY I TATY. WPŁACAM DAROWIZNĘ TERAZ

 

W Fundacji pracujemy nad raportem dotyczącym edukacji i zmian programowych, mam nadzieję, że do połowy marca go opublikujemy. Chcemy, żeby był elementem dalszych dyskusji o zmianach programowych.

 

POMAGAM FUNDACJI MAMY I TATY. WPŁACAM DAROWIZNĘ

 

W krótkiej i przystępnej formie zmiany te opisałem w rozmowie, którą przeprowadził ze mną Goran Andrijanić z poratlu wPolityce. Kliknij link do wywiadu.

Jeszcze raz bardzo dziękuję Państwu z pomoc finansową. Naprawdę, każda wpłata pomaga nam przetrwać i aktywnie działać. Zachęcam do wpłacania darowizn (można je odpisać od podatku zarówno w przypadku osób indywidualnych jak i firm).

POMAGAM FUNDACJI MAMY I TATY. WPŁACAM DAROWIZNĘ

 

 

Można pomóc również dokonując zakupów internetowych i uruchamiając rozszerzenie FaniMani.

Każdy sposób, w jaki pomagacie naszej organizacji jest bezcenny. Również dzięki darowiznom od Waszych zakupów online możemy kontynuować nasze działania. Jeśli chcecie dołączyć do grona osób, które pomagają nam w ten bezpłatny sposób, zainstalujcie Przypominajkę FaniMani i zacznijcie działać już dziś https://fanimani.pl/fundacja-mamy-i-taty/

 

POMAGAM FUNDACJI MAMY I TATY. WPŁACAM DAROWIZNĘ

 

Dziękuję również tym z Państwa, którzy poinformowali o naszych petycjach w swoich mediach społecznościowych. Nadal warto umieszczać linki do petycji: dotyczącej zmian zakresu prac domowych oraz 10 postulatów edukacyjnych Fundacji.

 

Osobno pragnę podziękować dziennikarzom rzetelnie relacjonującym działania Fundacji Mamy i Taty. Przyszłość naszych dzieci jest zbyt ważna, aby o niej milczeć.

 

Życzę Państwu wszystkiego dobrego,

 

Marek Grabowski – Prezes Fundacji Mamy i Taty

facebook
by e-smart.pl