Nasze
filmy

Czy polityka demograficzna jest potrzebna?

Po co nam polityka demograficzna? Czy to rzeczywiście istotne, ile rodzi się dzieci? Gość Gorących Pytań Mamy i Taty, pełnomocnik rządu ds. demografii Barbara Socha wyjaśnia, co znaczy zastępowalność pokoleń i dlaczego nam wszystkim powinno zależeć, żeby w polskich rodzinach rodziły się dzieci.

Alkohol w rodzinie. Jak sobie z tym radzić?

Po czym poznać, że ktoś nam bliski ma problem z alkoholem? W kolejnym odcinku Gorących Pytań Mamy i Taty rozmawiamy z ekspertem, kierownikiem Działu do Spraw Dzieci i Młodzieży Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Jolantą Terlikowską o tym, czy pandemia sprzyja uzależnieniom i co można zrobić, by alkohol nie stał się przekleństwem naszej rodziny

Jak wspierać polską rodzinę?

Czy dziecko z niepełnosprawnością to rozstanie z marzeniami? Rodzice takich dzieci udowadniają, że da się poukładać świat tak, by czuły się w nim kochane i bezpieczne. Gość Gorących Pytań Mamy i Taty, Minister Paweł Wdówik, pełnomocnik rządu ds. osób niepenosprawnych opowiada o tym, jak państwo i otoczenie mogą wspierać trudne rodzicielstwo

Czy pomoc bliźnim uszlachetnia?

Nasze dzieci wychowują się w czasach obfitości, a my z dobrego serca chcemy je obdarzyć tym wszystkim, czego nam w dzieciństwie brakowało. Łatwo jest w ten sposób zatracić poczucie wdzięczności za to, co mamy. Gość Gorących Pytań Mamy i Taty, prezes Fundacji Życie Michał Owczarski przekonuje, ze dobroczynność uczy nas wrażliwości i wdzięczności.

Sztuka współczesna. Jak wpływa na młodzież?

Czy sztuka współczesna wnosi jakąś wartość w życie młodzieży? Czy można przygotować się do jej odbioru? Gorące Pytania Mamy i Taty do eksperta, wicedyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Krystyny Różańskiej-Gorgolewskiej.
facebook
by e-smart.pl