Zapraszamy na Marsze Papieskie

Szanowni Państwo,
Ostatnie tygodnie obfitowały w kłamliwe oskarżenia pod adresem Jana Pawła II.
Ich celem nie jest poszukiwanie prawdy, ale dezawuacja osoby Jana Pawła II, który był wielkim orędownikiem rodziny i cywilizacji życia.
Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w marszach papieskich organizowanych w różnych miastach. Data: 2 kwietnia 2023. Niedziela Palmowa.

Poniżej podajemy kilka wybranych wydarzeń, ale wiemy, że jest wiele inicjatyw lokalnych, gminnych i dzielnicowych, w których warto wziąć udział.

W Warszawie marsz rozpocznie się  o godz. 11.00 na rondzie Dmowskiego. Uczestnicy przejdą ulicami: Marszałkowską, Królewską i Krakowskim Przedmieściem do archikatedry św. Jana na Starym Mieście, gdzie o godz. 12.30 rozpocznie się Msza święta.

W Krakowie: wyruszy o godz. 13.30 spod kamienia Jana Pawła II umiejscowionego przy al. 3 maja. Trasa Marszu: ul. 3 Maja, Al. Mickiewicz, Karmelicka, Szewska, Rynek Główny.
O 15.00 Uroczysta msza święta w Bazylice Mariackiej, Rynek Główny.
W Lublinie: zbiórka przed marszem rozpocznie się o godzinie 14:00 przy kościele Świętej Rodziny, pod krzyżem papieskim, przy ulicy Jana Pawła II 11. Pochód ma wyruszyć 15 min później. Przejdzie ulicami: Jana Pawła II, Filaretów, Głęboką, Sowińskiego, Radziszewskiego i Łopacińskiego. Marsz ma się zakończyć w kościele akademickim KUL. Tam o godzinie 15:30 sprawowana będzie Msza święta.
W Opolu: rozpocznie się o godzinie 12:00 od Mszy świętej w kościele franciszkanów. Po niej pochód wyruszy ku placowi Wolności.
W Szczecinie: rozpocznie się przy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Marsz rozpocznie się o godzinie 16.30. Poprzedzony zostanie mszą świętą o godzinie 15.00.
Pozdrawiam Państwa serdecznie,
 
Marek Grabowski
Prezes Zarządu Fundacji Mamy i Taty
zdj. Narodowe Archiwum Cyfrowe
facebook
by e-smart.pl