Wrześniowy list do Sympatyków Fundacji

Szanowni Państwo,

Rodzina jest kluczowym i podstawowym elementem kształtującym każdego z nas i dającym poczucie osobistej satysfakcji i szczęścia. Ze społecznego punktu widzenia silne rodziny przyczyniają się do tworzenia silnej gospodarki i zamożnego kraju.
Niestety współczesne rodziny przeżywają poważny kryzys. Niepokoi szczególnie bardzo wysoka liczba rozwodów porównywalna a nieraz przekraczająca statystyki europejskie oraz skrajnie niska dzietność plasująca nas na samym końcu statystyk Unii Europejskiej.

Przyczyny tak złej kondycji rodzin są złożone, poczynając od zmiany kulturowej, poprzez media i pop-kulturę, na presji ideologicznej kończąc.

Każdy z nas doświadcza, osobiście lub w bliskim otoczeniu, problemów z jakimi zmagają się rodziny, zwłaszcza bolesnych sytuacji rozpadu. Doświadczenia te często wiążą się z poczuciem bezradności, złości, poczucia doznawanej krzywdy.

W przygotowanej przez nas Strategii Odbudowy Rodziny naszym głównym postulatem jest wdrożenie Family Mainstreaming. Rozwiązanie to ma na celu prowadzenia polityki zorientowanej na rodzinę i rozpatrywanie nowych aktów prawnych w kontekście konsekwencji jakie niosą one dla rodziny.

Wdrożenie rozwiązań Family Mainstreaming przyczyni się do poprawy trwałości rodzin, chociażby poprzez wsparcie jakie uzyskają rodziny przechodzące kryzys.

Zachęcamy Państwa do podpisania petycji (http://www.sor.mamaitata.org.pl/#podpisz-petycje) w której Apelujemy o podjęcie działań na rzecz myślenia rodzinno-centrycznego przy:
– tworzeniu prawa,
– edukowaniu uczniów,
– wspieraniu inicjatyw pozarządowych.

Dwa tygodnie temu w wywiadzie udzielonym Tygodnikowi Sieci, Pani Premier Beata Szydło zadeklarowała, że postulat Fundacji Mamy i Taty dotyczący Family Mainstreaming jest wart rozpatrzenia. Podpisanie petycji na pewno przyczyni się do bardziej przychylnego spojrzenia władz na kwestie polityki zorientowanej na rodzinę.
Jeszcze raz proszę o poświęcenie kilkudziesięciu sekund na podpisanie petycji.

Nadchodzące wydarzenia:
Już w przyszłą sobotę odbędzie się IX Międzynarodowe Forum Tato.net
Wydarzenie odbędzie się w Hotelu Arche w Łochowie k.Warszawy, Sobota, 30 września 2017 r. 9.00 ? 18.00
Będzie to znakomita okazja do odkrycia swojego ojcostwo na nowo i poszukania odpowiedzi na ważne pytania, pomagające realizować pasję bycia świadomym tatą.
Jeszcze raz gorąco zachęcamy do zapisywania się i udziału w Forum.

Media:
Dziękujemy mediom za informacje na temat Strategii Odbudowy Rodziny. Poniżej przedstawiamy 3 wybrane linki do programów na ten temat:

Polskie Radio 24 na temat Strategii Odbudowy Rodziny i budowaniu kultury pro-rodzinnej ? Marek Grabowski i Anna Murawska w audycji Macieja Woźniakiewicza: http://www.polskieradio.pl/130/5558/Artykul/1858435,Strategia-na-odbudowe-rodziny

W Radio Plus, w audycji Kamili Baranowskiej, Marek Grabowski i adwokat Joanna Parafianowicz, dyskutują o tym, czy życie w małżeństwie ma jakieś zalety: http://www.radioplus.pl/program-czytaj/1214/112395/jakie_sa_zalety_malzenstwa_13_09_2017

W telewizji wpolsce.tv rozmowa na temat roli państwa i roli rodziców w wychowaniu dzieci: http://wpolsce.pl/magazyn/886-marek-grabowski-niestety-pokutuje-w-europie-myslenie-ze-panstwo-ma-pierwszenstwo-przed-rodzicami

Pomoc Fundacji Mamy i Taty
Bardzo dziękujemy za wszystkie darowizny na rzecz Fundacji. Bez waszej pomocy nasze działania nie byłyby możliwe.
Darowizny można wpłacać poprzez DotPay: http://mamaitata.org.pl/pomoz lub bezpośrednio na konto bankowe: 40 2490 0005 0000 4520 3441 2862

Bardzo dziękuję za korespondencję skierowaną do nas. Zapraszam do śledzenia naszego profilu na Facebooku: http://web.facebook.com/FundacjaMamyiTaty/

Pozdrawiam Państwa serdecznie,

Marek Grabowski
Prezes Fundacji Mamy i Taty

Copyright ? 2017 Fundacja Mamy i Taty
Długa 23/25, 00-238 Warszawa, tel. +48519366644

adres korespondencyjny:
Fundacja Mamy i Taty
ul. Patriotów 110 p. 316
04-844 Warszawa

Jeżeli nasze działania uważacie za wartościowe, pomóżcie:
przelewy i stałe zlecenia z Polski: Alior Bank 40 2490 0005 0000 4520 3441 2862
natychmiastowa wpłata DotPay: http://www.mamaitata.org.pl/pomoz

dla wpłat z zagranicy:

SWIFT/BIC: ALBPPLPW

IBAN: PL40249000050000452034412862

facebook
by e-smart.pl