Wrześniowa garść wiadomości: Orszak Dziejów, Gabinet Porad Rodzinnych, Konferencja Rodzina 2030

Drodzy Przyjaciele Fundacji Mamy i Taty,

 

Rozpoczyna się rok szkolny, praca wre, stąd też dłuższy niż zwykle mailing. Mam nadzieję, że wart uwagi.

Lećmy po kolei.

 

#Orszak Dziejów

To już jutro. Zapraszamy!

Sto zasłużonych postaci z historii Polski, Polonez Wszech Czasów oraz spektakl o Rodzinie Ulmów na Placu Zamkowym w Warszawie

W sobotę, 9 września 2023 r., o godz. 17:00 w Warszawie przejdzie po raz trzeci Orszak Dziejów, odbywający się w tym roku pod hasłem „Rodzinna Fotografia”.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00 przy kościele Sióstr Wizytek na Krakowskim Przedmieściu 34, a zakończy na Placu Zamkowym. Organizatorem Orszaku Dziejów jest Fundacja Orszak Dziejów.

Orszak Dziejów to wydarzenie kulturalne i edukacyjne, którego celem jest nauka historii Polski przez teatr i zabawę, przybliżenie wybitnych postaci z dziejów naszej Ojczyzny oraz wzbudzenie dumy z osiągnięć naszych przodków. To wielkie święto, na które przybywają całe rodziny, by wspólnie spędzić ten wyjątkowy czas oraz ukazywać piękno polskiej tradycji i historii kolejnym pokoleniom.

W korowodzie historycznym, który przejdzie od kościoła Sióstr Wizytek na Krakowskim Przedmieściu 34 do Placu Zamkowego w Warszawie wystąpi ponad 100 postaci w strojach z epoki. Wśród nich królowie i książęta, muzycy i poeci, święci i naukowcy – od Mieszka I do Jana Pawła II. Wśród nich szczególne miejsce zajmie Rodzina Ulmów zamordowana przez Niemców w czasie II wojny światowej za ukrywanie Żydów.

Przemarsz zakończy krótka prezentacja każdej postaci na scenie oraz uroczysty Polonez Wszech Czasów postaci wraz z widzami. O godz. 18:00 odbędzie się spektakl Teatru Biedronka Parentes pt. „Rodzinna Fotografia” na podstawie scenariusza Anny Murawskiej z muzyką Łukasza Ratajczaka według aranżacji Bartłomieja Krauza. Spektakl dostosowany do najmłodszych widzów w ciepły i przystępny sposób opowiada o życiu rodzinnym i bohaterstwie Rodziny Ulmów.

Podczas wydarzenia będzie okazja do zapoznania się z zainteresowaniami Józefa Ulmy poprzez udział w grze dla rodzin z dziećmi pt. „Ojcowskie Pasje Józefa Ulmy – od szkółkarstwa do przydomowej elektrowni wiatrowej”. Uczestnicy oraz widzowie dowiedzą się, że największą pasję Józefa była fotografia, że skonstruował radioodbiornik oraz maszynę introligatorską, zajrzą do domowej biblioteczki Ulmów, a także poznają działanie przydomowej elektrowni wiatrowej.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Organizatorami wydarzenia jest Fundacja Orszak Dziejów. Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Komitetu Prezydenta RP Obchodów Beatyfikacji Rodziny Ulmów. Zostało ono również dofinansowane ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego

Fundacja Mamy i Taty jest jednym z partnerów wydarzenia.

 

#GabinetPoradPsychologicznych

Początek roku szkolnego nieraz ujawnia nowe i przypomina stare problemy.

W obszarze psychiki, gdy pojawiają się problemy warto im się uważniej przyjrzeć.

W Gabinecie Porad Rodzinnych oferujemy doradztwo rodzinne, pomoc w terapii z uzależnieniami cyfrowymi dorosłych i młodzieży oraz porady psychologiczne w sprawach nagłych. Pomocą służy wybitna ekspertka dr Sabina Zalewska.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy w którymkolwiek z wymienionych powyżej obszarów, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych konsultacji. Informacja o zapisach dostępna jest pod adresem mailowym: gabriela.adamska@mamaitata.org.pl.

Nasze konsultacje są dostępne on-line oraz w siedzibie Fundacji. Są płatne. Szczegóły dotyczące terminów i kosztów prosimy kierować bezpośrednio do Pani Gabrieli.

 

#Rodzina 2030 – szanse i zagrożenia

Jeszcze są wolne miejsca!

W dniach 16-17.11. 2023 r. organizujemy w Warszawie konferencję zatytułowaną Rodzina 2030 – szanse i zagrożenia Do dyskusji zaprosimy przedstawicieli administracji publicznej, samorządów, sektora pozarządowego, ekonomistów, biznesmenów, socjologów, psychologów, ludzi kultury i sztuki. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się nakreślić jak najwierniejszy portret polskiej rodziny AD 2030, a także wypracować pomysły działań, które będą ją rzeczywiście wspierać.

Pierwszy dzień konferencji będzie mieć charakter strategiczny, drugi zaś – praktyczny. Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem, zapraszamy serdecznie do rejestracji na stronie rodzina2030.serwisrodzinny.pl

Warto wziąć udział w tym wydarzeniu!

 

Życzę Państwu dobrego czasu pracy, uczniom i studentom sukcesów w nauce. Nam wszystkim dobrej, rodzinnej atmosfery w domu.

Pozdrawiam,

Marek Grabowski

Prezes Fundacji Mamy i Taty

 

 

facebook
by e-smart.pl