Ważne: #PrawaRodziców. Jesteśmy coraz bliżej wdrożenia ustawy chroniącej dzieci

Szanowni Państwo,

Istotnie presja społeczna ma sens! Przed dwoma tygodniami informowaliśmy Państwa o organizowanej przez Fundację Mamy i Taty konferencji z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego, poświęconej postulowanym przez nas zmianom w Prawie Oświatowym. Apelowaliśmy jednocześnie do Prezydenta, by – zgodnie z deklaracją zawartą w Karcie Rodziny – podjął inicjatywę ustawodawczą zadbał o bezpieczeństwo dzieci oraz gwarantowane konstytucyjnie prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie ze swymi przekonaniami. Dlatego dziś z wielką satysfakcją możemy poinformować, że Prezydent Andrzej Duda ogłosił złożenie prezydenckiego projektu zmiany Prawa oświatowego, zgodnie z którym działalność wszelkich organizacji i stowarzyszeń na terenie szkoły będzie wymagać nie tylko zgody dyrekcji szkoły, ale przede wszystkim zgody rodziców.

– Czas najwyższy, by w naszym systemie prawnym, zgodnie z oczekiwaniami rodziców, wreszcie to prawo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami było realizowane – powiedział Prezydent na dzisiejszym spotkaniu z rodzinami w Pałacu Prezydenckim.

————————————————————————————————————————

Do pokrycia kosztów konferencji zostało nam jeszcze 5 500 PLN. Uprzejmie prosimy o pomoc finansową.

30 PLN50 PLN100 PLN200 PLNInna dowolna kwota

————————————————————————————————————————-

Fundacja Mamy i Taty w czerwcu 2019 r. przedstawiła obywatelski projekt zmiany prawa oświatowego, a jego główne założenie to uzupełnienie artykułu 86. ustawy Prawo oświatowe. Po nowelizacji każdy podmiot, który chce prowadzić dodatkowe zajęcia w szkole, będzie musiał przedstawić prospekt informacyjny o programie zajęć. Dyrekcja szkoły oraz rodzice zyskają dzięki temu konkretną wiedzę, a wraz z nią kontrolę nad tym, czego uczone są dzieci. Trzon projektu został przygotowany przez mecenasa Jerzego Kwaśniewskiego, zaś szczegółowe rozwiązania i uzasadnienie projektu, proponowane przez Fundację Mamy i Taty, zostały opracowane przez prof. Adama Szafrańskiego z Uniwersytetu Warszawskiego. Ten właśnie projekt przekazaliśmy Prezesowi Rady Ministrów na naszej czerwcowej konferencji. Premier Mateusz Morawiecki zwrócił wtedy szczególnie uwagę na przedstawione przez Prezesa Fundacji Marka Grabowskiego badania, z których wynika, że aż 94 procent Polaków uważa, iż rodzice powinni mieć wgląd w treści i materiały przekazywane dzieciom i młodzieży podczas zajęć edukacji seksualnej. Jesteśmy przekonani, że to właśnie do tych oczekiwań rodziców odniósł się dziś Prezydent.

Zatem presja rzeczywiście ma sens i dziękujemy Wam, Drodzy Przyjaciele Fundacji, za wszelkie wyrazy wsparcia, zarówno te słowne, jak i materialne. To dzięki Państwa hojności udało się doprowadzić projekt zmiany Prawa Oświatowego do obecnego, miejmy nadzieję uwieńczonego ostatecznym sukcesem etapu. Zapewniamy, że nadal będziemy się angażować w działania, które mają na celu dobro polskich rodzin.

Życzymy Państwu udanych wakacji i odpoczynku w gronie rodzinnym,

Marek Grabowski

Prezes Fundacji Mamy i Taty

Monika Chilewicz

Dyrektor Generalny Fundacji Mamy i Taty

facebook
by e-smart.pl