Szef MON pogratulował Natalii Kaczmarek srebrnego medalu na MŚ w Budapeszcie

N. Kaczmarek – srebrny medal – gratulacje – M. Błaszczak Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak złożył gratulacje Natalii Kaczmarek, która zdobyła srebrny medal w lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Budapeszcie. „Fenomenalny finał Polki! W pełni zasłużony srebrny medal wędruje do szeregowej Natalii Kaczmarek z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Jest to drugi medal zdobyty przez żołnierza Wojska Polskiego podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Budapeszcie. Gratuluję wyniku oraz znakomitej formy sportowej!” – napisał szef MON na portalu X (dawniej Twitter). Natalia Kaczmarek zdobyła srebrny medal w biegu na 400 metrów. Mistrzynią świata została Dominikanka Marileidy Paulino. Kaczmarek uzyskała czas 49,57 sekundy. Brąz – dla reprezentantki Barbadosu Sady Williams. To drugi medal reprezentantów Polski w Budapeszcie. Wcześniej po srebro sięgnął młociarz Wojciech Nowicki.Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/wcześn./X/d mile/w hm