Studenci rozpoczynają rok akademicki

Studenci rozpoczynają rok akademicki. Ze względu na pandemię część uczelni zdecydowała się wprowadzić zajęcia mieszane. Na niektórych uczelniach zdalne mają być wszystkie wykłady, większość ćwiczeń i lektoratów, a studenci będą mogli uczestniczyć tylko w laboratoriach czy ćwiczeniach w terenie.

Uczelnie przygotowały zasady funkcjonowania, studiowania i pracy stacjonarnej na ich terenie w czasie pandemii. Wytyczne uwzględniają m.in. noszenie maseczek, dezynfekcję czy wietrzenie sal.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek wyraża nadzieję, że w nowym roku akademickim bezpieczeństwo i jakość nauczania będą ze sobą współgrały. Minister zaleca, by uczelnie przemyślały rozwiązania na czas zagrożenia koronawirusem i znalazły balans między bezpieczeństwem, a jakością nauczania. „Każde przewartościowanie może zwiększyć zagrożenia bezpieczeństwa, czego byśmy absolutnie nie chcieli” – mówi Wojciech Murdzek.

Na Uniwersytecie Warszawskim online będą prowadzone m.in. zajęcia dydaktyczne, egzaminy, lektoraty i dyżury wykładowców. „Jeżeli zajęcia ze względu na swoją specyfikę wymagają bezpośredniego kontaktu prowadzącego ze studentami, to będą się one odbywały stacjonarnie” – mówi Olga Laska z biura prasowego UW. W ten sposób będą się odbywały laboratoria, zajęcia o charakterze terenowym czy zajęcie integracyjne dla studentów pierwszego roku.

„Tam, gdzie liczba osób na kierunku jest mniejsza organizacja w formie stacjonarnej będzie częstsza niż w przypadku kierunków, na których studiuje bardzo wiele osób” – dodaje Olga Laska.

 

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Ingram/w sk/MG

#rokakademicki – #zdalna #nauka – #studia – #uczelnie

facebook
by e-smart.pl