Strefa Gazy: 21,5 tysięcy zabitych Palestyńczyków

W ciągu ostatniej doby w wyniku ostrzałów izraelskich w Strefie Gazy zginęło 187 osób – poinformował palestyński resort zdrowia. Liczba Palestyńczyków, zabitych od początku wojny przekroczyła 21 500. Rannych zostało prawie 56 tysięcy osób. Armia izraelska zintensyfikowała ataki na obozy uchodźców w środkowej część Strefy Gazy.

Jak podała Organizacja Narodów Zjednoczonych, do opuszczenia swoich domów w centralnym regionie zostało zmuszonych 150 tysięcy Palestyńczyków. Celem izraelskich wojsk stały się w ostatnich dniach obozy dla uchodźców al- Burajdź, Nuseirat i Maghazi w środkowej części palestyńskiej enklawy.

Armia Izraela nakazała mieszkańcom tych terenów ewakuować się do – oddalonego nieco na południe – Deir al- Balah. ONZ alarmuje jednak, że nie ma tam już miejsca, gdyż schroniska są przepełnione ludźmi, którzy wcześniej skryli się tam przed izraelskimi atakami. Palestyński Czerwony Półksiężyc informował wcześniej o bombardowaniach okolic szpitala w Chan Junis na południu Strefy Gazy, w których w ciągu dwóch dni zginęło co najmniej 40 osób.

Czerwony Półksiężyc podkreślił, że Izrael dwukrotnie zbombardował okolice szpitala, a wśród ofiar są osoby, które szukały schronienia w pomieszczeniach należących do organizacji.

Informacyjna Agencja Radiowa/ Reuters & BBC News & iar wcześn./ d mw/i kk/w to/MG

facebook
by e-smart.pl