Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zapowiada powrót marszu w Warszawie w 11 listopada

11 listopada znów odbędzie się Marsz Niepodległości, w tradycyjnej formie – zapowiedzieli dziś organizatorzy. W ubiegłym roku, ze względu na obostrzenia, liczba uczestników musiała zostać ograniczona.

W najbliższe Święto Niepodległości znów planowany jest jednak przemarsz przez Warszawę. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości złożyło dziś odpowiednie dokumenty do urzędu miasta.

Hasłem wydarzenia będzie „Niepodległość nie na sprzedaż” – mówi Witold Tumanowicz, wiceprezes stowarzyszenia. Jak powiedział podczas konferencji prasowej: „Tego dnia zostawiamy na bok wszystkie spory polityczne i zostawiamy również na bok flagi Unii Europejskiej. Wspólnie będziemy manifestować pod jedną białoczerwoną flagą, to nam przyświeca. Wszystkie rządy do tej pory miały do wyboru zazwyczaj albo pieniądze, albo niepodległość. Zazwyczaj wybierały pieniądze. My mówimy jasno i wyraźnie – niepodległość nie na sprzedaż”.

Robert Bąkiewicz, prezes stowarzyszenia, dodał, że jego organizacja jest w stałym kontakcie z prawnikami, w kontekście spełnienia na marsz norm związanych z pandemią koronawirusa. W jego opinii wydarzenie to może jednak się odbyć bez ograniczeń: Jeśli inne zgromadzenia mogą się odbywać, takie jak zgromadzenie pod kolumną Zygmunta, to uważam, że nasze zgromadzenie również ma się prawo odbyć, tym bardziej, że ono jest tak ważne dla polskich patriotów.

Jak zawsze będziemy przestrzegali polskiego prawa i będzie do przestrzegania tego prawa namawiali również uczestników – powiedział Robert Bąkiewicz. Marsz Niepodległości przejdzie przez Warszawę tą samą trasą, co w poprzednich latach.

Zwiększona ma zostać liczba wolontariuszy, którzy zabezpieczają marsz – dołączy do nich nowa prywatna organizacja, „Straż Narodowa”.

Członkowie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zapowiadają, że będą stale współpracowali ze służbami porządkowymi.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ #Surówka /i hk/w kj/MG

facebook
by e-smart.pl