Start warsztatów Fundacji Mamy i Taty

Komunikat prasowy Fundacji Mamy i Taty

 

W dniu 17 listopada 2022 roku odbyła się konferencja prasowa Fundacji Mamy i Taty inaugurująca  „Warsztaty motywacyjne dla małżeństw z dziećmi oraz narzeczonych”.

Prezes Fundacji, socjolog, Marek Grabowski powiedział, że dwa lata pandemii i rok wojny ponownie unaoczniły nam wszystkim, że rodzina jest kluczowym elementem poczucia bezpieczeństwa, wsparcia i samopomocy oraz otwartości na przybyszów i uchodźców.

Dodał, iż badania wskazują, że dla zdecydowanej większości społeczeństwa rodzina jest miejscem, które daje im poczucie akceptacji, bezpieczeństwa i satysfakcji.

Jednocześnie, jego zdaniem, rodziny przeżywają poważne kryzysy. Przynajmniej raz dotknął on 60% par w Polsce. Jednocześnie, aż 40% par jest gotowe wziąć udział w kursach, szkoleniach i warsztatach dla rodzin.

 

Ekspertka Fundacji, Dr Sabina Zalewska dodała, że nieraz pary deklarują, że nie jest źle w ich związku. Jednak to, że nie ma awantur czy przemocy nie oznacza, że pary nie potrzebują pracy nad swoim związkiem, podkreśliła psycholog.

 

Janusz Wardak, współpracownik Fundacji, uzupełnił, że nieraz drobne zmiany, niewielkie poprawki przynoszą duże i widoczne pozytywne efekty w związku.

 

Dyrektor Generalna Fundacji podkreśliła, że warsztaty rozpoczynają się już 17 listopada 2022 roku, odbędą się 24 interaktywne i warsztatowe sesje adresowane dla narzeczonych i małżonków w podziale na tych z dziećmi 0-8 i 8+ lat.

 

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Akcelerator rodzinny: szkolenia dla małżeństw i narzeczonych oraz artykuły prorodzinne i certyfikaty” dofinansowanego w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Po pierwsze Rodzina!”

 

Na warsztaty motywacyjne można zapisać się poprzez stronę: https://serwisrodzinny.pl/warsztatymotywacyjne/

facebook
by e-smart.pl