27 września startuje Tydzień Społeczny w Radomiu

Aktualne przesłania Prymasa Tysiąclecia w warunkach demokratycznego państwa” to temat X Tygodnia Społecznego, który rozpocznie się w najbliższą niedzielę w Radomiu.

Organizatorem wydarzenia jest Akcja Katolicka. Gośćmi spotkań, które mają charakter otwarty, będą eksperci, naukowcy, publicyści i parlamentarzyści.

Każdego dnia zaplanowano wykład, a potem panel dyskusyjny.

W poniedziałek tematem będzie. Relacja Kościół – Naród – Państwo: aplikacja nauczania Prymasa do warunków współczesnej Polski. Prelekcję wygłosi dr hab. Andrzej Zybertowicz. Natomiast w dyskusji uczestniczyć będą Marek Biernacki z Koalicji Polskiej, Krzysztof Bosak – Konfederacja oraz Zbigniew Girzyński z Prawa i Sprawiedliwości.

We wtorek o Prymacie rodziny w życiu społecznym będzie mówił prof. Paweł Skibiński, a paneliści to Grzegorz Górny, Michał Karnowski, a także Franciszek Kucharczyk.

Środowy wykład, wygłoszony przez ks. dr Jerzego Jastrzębskiego, poświęcony będzie wybranym, aktualnym aspektom nauczania Prymasa Wyszyńskiego o pracy ludzkiej, a później o obronie praw pracowniczych będzie mówił szef radomskiej Solidarności Zdzisław Maszkiewicz.

Na zakończenie zaplanowano projekcję I części filmu „Non possumus” w reżyserii Pawła Woldana.

W czwartek gościem X Tygodnia Społecznego będzie prof. Jan Żaryn, a temat jego wykładu to Prymas Tysiąclecia i Mąż Stanu: prowadzenie Kościoła i Narodu w warunkach komunistycznego zniewolenia. Przewidziano też projekcję II części filmu „Non possumus”.

Natomiast w piątek w wydarzeniu weźmie udział ojciec dr Gabriel Bartoszewski. Jego wystąpienie poświęcone będzie służbie Prymasa Wyszyńskiego Kościołowi i Narodowi. X Tydzień Społeczny zainauguruje w niedzielę msza w radomskiej katedrze pod przewodnictwem biskupa Henryka Tomasika.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/ # Orzeł/w kj/MG

facebook
by e-smart.pl