Rodzina to największa wartość – mówił prof. Skibiński podczas Tygodnia Społecznego

Prymas Tysiąclecia Rodzina to największa wartość, a jej kryzys jest równoznaczny z kryzysem państwa i społeczeństwa mówił prof. Paweł Skibiński z Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej podczas – odbywającego się w Radomiu – X Tygodnia Społecznego.

Zdaniem historyka, we współczesnym świecie zbyt mało uwagi poświęca się rodzinie, jej roli i znaczeniu. Brakuje też dobrych przykładów matek i ojców, którzy poświęcają się dla swoich bliskich. To problem, nad którym należy się pochylić przekonywał prof. Paweł Skibiński. Według niego, tacy ludzie jak prymas Stefan Wyszyński to głosy, wzywające do zdrowego rozsądku w trudnych czasach, czyli zastanowienia się nad tym, co robimy i czy nie powinniśmy zmienić swoich przyzwyczajeń oraz priorytetów na korzyść własnej rodziny, ale także – co jest tego konsekwencją – na korzyść narodowej wspólnoty.

Tydzień Społeczny, w ramach którego odbył się wykład, zatytułowany Prymat rodziny w życiu społecznym. Prawa i obowiązki rodziny. zorganizowano już po raz dziesiąty.

#Radom – #TydzieńSpołeczny – #rodzina –

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/ # Orzeł/w kj

facebook
by e-smart.pl