Pilne! Godziny dla seniorów.

Tempo nowych rozwiązań związanych z COVID przyspiesza.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od czwartku powrócą godziny dla seniorów w placówkach handlowych. Podobne rozwiązanie było wprowadzone w czasie wiosennego tzw. lockdownu. Godziny między 10:00 a 12:00 w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach będą zarezerwowane dla osób powyżej 60. roku życia.

„Dajmy w tym czasie, drodzy rodacy, zrobić zakupy naszym seniorom” – apelował premier. Od soboty 38 powiatów znajduje się w czerwonej strefie epidemicznej.

Lokale gastronomiczne muszą tam zostać zamknięte w godzinach 22.00 – 6.00, ograniczono liczbę uczestników imprez do 50, w transporcie publicznym zajęta może być jedynie połowa miejsc siedzących.

Pozostała część kraju znalazła się w strefie żółtej, główna zmiana to obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej, z wyjątkiem parków, lasów i terenów zielonych. W Polsce w ciągu doby zarejestrowano 5 tysięcy 300 nowych zakażeń koronawirusem – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. To najwięcej od początku pandemii. Z związku z koronawirusem zmarły 54 osoby, a wyzdrowiało 1107.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/TVP Info/d rydz/d jl/w kj/MG

facebook
by e-smart.pl