Poprawmy standardy zajęć dodatkowych

Szanowni Przyjaciele i Sympatycy Fundacji Mamy i Taty,

„Cała Polska chroni dzieci” – to hasło, które przyświeca nam od 2010 roku.

Obecnie stoimy przed nowymi wyzwaniami. Niskimi standardami zajęć dodatkowych i rozszerzonych wdrażanych w polskich szkołach często bez świadomości nas rodziców.

Wraz z najlepszymi prawnikami-legislatorami podjęliśmy się zadania poprawy tychże standardów.

Proponujemy, aby rodzice mieli pełny wgląd w treści zajęć dodatkowych realizowanych przez stowarzyszenia i organizacje działające na terenie szkoły.

Zgodnie z polską Konstytucją rodzice mają prawo kształtować swoje dzieci zgodnie ze swoim światopoglądem. Nie dopuszczalne są sytuacje, gdy rodzice są dezinformowani jaki będzie charakter zajęć, ani jakie treści będą podczas tychże zajęć przekazywane ich dzieciom.

Zachęcamy Państwa do podpisania i przekazania Waszej rodzinie, przyjaciołom i znajomym petycji skierowanej do Pana Premiera Mateusza Morawieckiego i Pana Ministra Zbigniewa Ziobry w sprawie podniesienia standardów oświatowych w polskich szkołach.

Nasza inicjatywa ma szerokie poparcie pro-rodzinnych organizacji pozarządowych, bardzo pozytywne recenzje prawników.

Apelujemy, aby ta prosta, lecz skuteczna zmiana Prawa Oświatowego, obowiązywała już od 1 września 2019 roku.

Dołącz do naszej akcji.

Wierzę, że jak zawsze, gdy dzieją się istotne sprawy dla dzieci i rodziny, dołączą Państwo do naszej obywatelskiej aktywności.

Proszę zapoznać się z petycją na: http://mamaitata.org.pl/petycje/poprawmy-standardy-zajec-dodatkowych-najlepszy-prezent-dla-rodzicow-i-dzieci

Pozdrawiam serdecznie,

Marek Grabowski

Prezes Fundacji Mamy i Taty

 

facebook
by e-smart.pl