Polacy ponad podziałami politycznymi!

Drodzy Przyjaciele i Sympatycy Fundacji,

Mam nadzieję, że Święta upłynęły Państwu w dobrej atmosferze. Bardzo dziękuję za wszystkie życzenia i dobre słowa złożone i przesłane na nasze ręce.
Zachęcam Państwa do zapoznania się z podsumowaniem badań (plik PDF), które zostały przeprowadzone przez Ipsos. Badania te, przygotowane na zlecenie Fundacji Mamy i Taty dotyczą postaw wobec definicji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny oraz akceptacji legalizacji tzw. małżeństw osób żyjących w związkach jednopłciowych.

Wyniki badań wskazują, że 61,3% badanych Polaków zdecydowanie zgadza się z definicją małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Zdecydowanie nie zgadza się z taką definicją 2,5% ankietowanych.
Co ważne, powszechna akceptacja naturalnej definicji małżeństwa jest niezależna od poglądów politycznych badanych i w zależności od preferencji politycznych odpowiedź zgadzam się lub raczej się zgadzam wybiera pomiędzy 80,6% a 100% Polaków (średnia 86,5% za versus 9% przeciw).

Polacy nie zgadzają się na przyznanie związkom jednopłciowym prawa do zawierania małżeństw i adopcji dzieci. Przewaga osób o zdecydowanych poglądach przeciwko legalizacji tego typu związków, w porównaniu z zadeklarowanymi zwolennikami jest ponad siedmiokrotna (44,6% vs 6,2%), średnio nie zgadza się lub raczej się nie zgadza 71% ankietowanych. Przyglądając się deklaracjom wyborczym również w tym przypadku większość wyborców każdej z partii jest przeciwna legalizacji związków jednopłciowych (dotyczy to również partii liberalnych oraz lewicowych): od PO: 54,6% do PiS: 86,2%.

Zachęcam Państwa do udostępniania jego wyników wśród przyjaciół i znajomych, a także w środowiskach w których Państwo jesteście obecni. Dostawaliśmy sygnały, iż część z Państwa ma poczucie osamotnienia w myśleniu o małżeństwie jako związku kobiety i mężczyzny. Otóż, tak nie jest. Większość obywateli definiuje małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny!

Chcę też podziękować dziennikarzom za rzetelne relacjonowanie naszych działań i wszystkie pozytywne informacje pojawiające się w mediach z obszaru pro-rodzinnego.

Bardzo dziękuję wszystkim Państwu za darowizny, stałe zlecenia oraz przekazanie 1%. Tylko dzięki Państwa środkom nasze aktywności, badania, analizy i kampanie społeczne są możliwe, a także utrzymanie skromnego, acz dynamicznego biura. Jeśli nasze działania uważacie za wartościowe to prosimy o dalszą pomoc. Każda złotówka się liczy.

Na początku maja prześlę Państwu informację podsumowującą kampanię „Fajnie być Tatą!”, a także harmonogram działań związanych z naszymi kolejnymi aktywnościami (wzmacnianie trwałości rodziny, promocja rodziny jako związku kobiety i mężczyzny).

Pozdrawiam Państwa serdecznie,

Marek Grabowski
Prezes Fundacji Mamy i Taty

Copyright ? 2017 Fundacja Mamy i Taty
Długa 23/25, 00-238 Warszawa, tel. +48519366644

adres korespondencyjny:
Fundacja Mamy i Taty
ul. Patriotów 110 p. 316
04-844 Warszawa


1% podatku: KRS 0000 356 995
przelewy i stałe zlecenia z Polski: Alior Bank
40 2490 0005 0000 4520 3441 2862
natychmiastowa wpłata DotPay: http://www.mamaitata.org.pl/pomoz

dla wpłat z zagranicy:

SWIFT/BIC: ALBPPLPW

IBAN: PL40249000050000452034412862

facebook
by e-smart.pl