Podziękowania dla uczestników prostestów solidarności z Alfiem Evansem i dla mediów

Szanowni Państwo,
bardzo dziękujemy za Wasz udział i zaangażowanie w protest solidarności w sprawie małego Alfiego Evansa. Zainicjowana przez Fundację Mamy i Taty aktywność rozlała się na cały kraj.
Jako Polacy okazaliśmy swoje przekonanie odnośnie wartości rodziny, praw rodziców, prawa do życia i wyraziliśmy sprzeciw wobec bezdusznemu prawu.
Powstały dziesiątki inicjatyw wspierających rodzinę Evansów.
Inicjatywy te są szeroko relacjonowane przez media.
Dziękujemy dziennikarzom, którzy zachowując pełen profesjonalizm, włożyli swoje serce, w opisanie sytuacji i emocji bezbronnego obywatela Wielkiej Brytanii. Nie wymieniając ich imiennie, szczególnie dziękujemy kilku osobom, ze środowiska dziennikarskiego, które mocno nagłośniły akcję sprzeciwu obywatelskiego.
Nadchodzi czas na refleksję nad kształtem polskiego prawodawstwa (czy zapewnia ochronę dziecka przed zdehumanizowanymi praktykami) oraz nad rozwiązaniami chroniącymi rodziny polskich obywateli zamieszkałych w UK.
Jako Fundacja Mamy i Taty staramy się o spotkanie z przedstawicielami Zjednoczonego Królestwa, aby w dialogu, wypracować ramy współpracy, w mogących pojawić się w przyszłości analogicznych sytuacjach dotyczących polskich obywateli, rezydentów Zjednoczonego Królestwa.
Jeszcze raz dziękujemy Wam, uczestnikom pokojowego protestu, za godne zaangażowanie, a dziennikarzom i mediom, za rzetelne relacje.
Pozdrawiam Was serdecznie w imieniu swoim i współpracowników,
Marek Grabowski
Prezes Fundacji Mamy i Taty
facebook
by e-smart.pl