93. rocznica objawienia się Jezusa Miłosiernego

Dziś przypada 93. rocznica objawienia się Jezusa Miłosiernego w obrazie „Jezu ufam Tobie” świętej siostrze Faustynie Kowalskiej. Objawienie miało miejsce w 1931 roku w płockim klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Centralna, rocznicowa Eucharystia sprawowana będzie o godz. 17.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku, poinformowała przełożona w klasztorze Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku, Siostra Diana Kuczek. 22 lutego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku, na terenie którego miało miejsce Objawienie, Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30, 10.00, 12.00 oraz 17.00 – centralna Msza św.

Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi biskup senior Roman Marcinkowski. Poprzedzi ją o godz. 16.30 Litania do Miłosierdzia Bożego”.

Święta Siostra Faustyna Kowalska (1905-1938) w wieku 20 lat wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie. Od początku pobytu w zakonie była „obdarzona darem modlitwy kontemplacyjnej i mistycznej”. W 1930 roku święta Faustyna zamieszkała w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku, spędziła w nim lata 1930-1932. 22 lutego 1931 roku, 26-letnia Faustyna miała pierwsze objawienie Jezusa Miłosiernego w obrazie „Jezu ufam Tobie”, przypomniała zakonnica. Wydarzenie to tak opisała w swym „Dzienniczku”, który powstawał w latach 1934-1938: „Wieczorem, kiedy byłam w celi, ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie: jeden czerwony, a drugi blady /…/. Po chwili powiedział mi Jezus: wymaluj obraz według rysunku, który widzisz z podpisem: +Jezu, ufam Tobie+. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie”.

Wydarzenie nie tylko zmieniło życie świętej Siostry Faustyny, ale całego świata, przypomniała przełożona w klasztorze Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku. Siostra Faustyna podzieliła się tym doświadczeniem ze swoim spowiednikiem księdzem Michałem Sopoćko, potem z przełożonymi i mimo tego, że uchylała się od zadania, Pan Jezus nie zwolnił jej by wymalować obraz Bożego Miłosierdzia, a nade wszystko to Objawienie w Płocku rozpoczęło Jej misję Proroka Miłosierdzia. Czyli, by przypomnieć na nowo całemu światu, że Bóg Jest Bogiem pełnym Miłosierdzia” – podkreśliła Siostra Diana Kuczek.

Siostra Faustyna usłyszała też życzenie, dotyczące ustanowienia w kościele Święta Miłosierdzia Bożego. Wola Boga wypełniła się, gdy powstał słynny obraz Jezusa Miłosiernego z podpisem: „Jezu, ufam Tobie”, a święty Jan Paweł II wprowadził nowe święto kościelne – Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

30 kwietnia 2000 roku w Rzymie papież wyniósł na ołtarze siostrę Faustynę. Na terenie klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy Starym Rynku znajduje się Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, w nim kaplica z obrazem Jezusa Miłosiernego i relikwiami świętej Faustyny. Odwiedzają je pielgrzymi z Polski i całego świata, rocznie około 14-15 tysięcy osób. W ciągu minionych 10 lat w miejscu pierwszego objawienia modlili się pielgrzymi z 74 krajów.

Od 2015 roku trwa kompleksowa rozbudowa sanktuarium, którą można wspierać. Więcej informacji na stronie: milosierdzieplock.pl

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Wosiek/w kry/MG

facebook
by e-smart.pl