Piszemy list otwarty do Marii Lorek, autorki darmowego elementarza.

Maria Lorek, autorka zapowiadanego przez MEN nowego podręcznika dla pierwszaków, jest niemal codziennie bohaterką większości mediów. Niedługo ma odbyć się prezentacja pierwszej części jej podręcznika. Niedawno natomiast ukazał się wywiad, w którym autorka była atakowana za treść swoich wcześniejszych publikacji. Atakujący zarzucając jej uleganie tzw. stereotypom płci naciskali, by nowy podręcznik spełniał wszystkie tzw. standardy równościowe.

Nie wchodząc w dyskusję, czy sama idea jedynego, słusznego i  w dodatku znacjonalizowanego elementarza nie cofa nas do rozwiązań z epoki komunizmu, postanowiliśmy napisać list otwarty do Marii Lorek.

Chcemy by podczas prac nad podręcznikiem pamiętała, że równość kobiet i mężczyzn to nie jest jedyna perspektywa, którą powinien on uwzględniać.

Chcemy by była w nim wyrażona, zawarta w Konstytucji, szczególna troska Rzeczypospolitej Polskiej o małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny.

Chcemy by, przede wszystkim, uszanowane zostało konstytucyjne prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami.

Krótko mówiąc chcemy, by podręcznik wolny był od modnych dziś, jedynie słusznych ideologii.

Jeżeli zgadzasz się z takim spojrzeniem. Jeśli nie jest Ci obojętny sposób w jaki wydawane są nasze, czyli podatników, pieniądze. Jeśli uważasz, że jako rodzice mamy szczególny obowiązek osobiście zatroszczyć się o wolny od ideologii podręcznik dla naszych dzieci, prosimy o podpisanie

listu otwartego do Marii Lorek

Dziękujemy za włączenie się do akcji i wspólną troskę o przyszłość naszych dzieci.

facebook
by e-smart.pl