Bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli to przedmiot troski Ministerstwa Edukacji i Nauki

W tym szczególnym czasie bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli to główny przedmiot troski Ministerstwa Edukacji i Nauki – powiedział nowy minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Dziś rano polityk odebrał nominację na stanowisko ministra z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. Przemysław Czarnek zaznaczał, że priorytetem będzie też bezpieczeństwo kadry naukowej i studentów na uczelniach. „A jednocześnie w tym samym czasie rozwój polskiej nauki, rozwój polskiej edukacji, wykorzystanie całego potencjału, który jest, a który jeszcze do końca nie jest uwolniony w polskiej oświacie i w polskim szkolnictwie wyższym” – powiedział nowo mianowany minister. „To są te cele, które na bieżąco będą realizowane w Ministerstwie Edukacji i Nauki” – dodał.

Przemysław Czarnek powiedział, że zawsze był zwolennikiem połączenia dwóch resortów edukacji oraz nauki i szkolnictwa wyższego. „Mamy jeden proces edukacyjny, który rozpoczyna się od przedszkoli a kończy na uniwersytetach. To wszystko musi być kompatybilne . To wszystko musi ze sobą współgrać” – zaznaczył minister. I dodał, że bywały momenty, w których nie było wystarczającej współpracy pomiędzy szkolnictwem wyższym, a szkolnictwem średnim, ponadpodstawowym i podstawowym. Przemysław Czarnek zastąpił Dariusza Piontkowskiego na stanowisku ministra edukacji i Wojciecha Murdzka na stanowisku ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Połączenie resortów edukacji i nauki jest jednym z elementów rekonstrukcji rządu, w wyniku której liczba ministerstwa została zmniejszona z 20 do 14.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/#Ingram/i wz/w kj/ MG

facebook
by e-smart.pl