Otwarcie Centrum Pomocy Towarowa w Warszawie

W Warszawie otwarto jedno z największych Centrów Pomocy dla Obywateli Ukrainy.

Na blisko czterech tysiącach metrach kwadratowych, w centrum stolicy, gdzie wcześniej znajdowała się siedziba jednego z banków, uchodźcy z Ukrainy będą mogli uzyskać potrzebne wsparcie.

Centrum Pomocy Towarowa powstało przy współpracy z Caritas Polska. Jak powiedział dyrektor Caritas Polska ksiądz Marcin Iżycki, obywatele Ukrainy w jednym miejscu znajdą pomoc z różnych zakresów działania – będzie tam oferowana pomoc psychologiczna, finansowa, rzeczowa, w znalezieniu pracy.

„Jest także pokój dla dzieci, będą biura Caritas Polska. A więc chcemy takiej kompleksowej pomocy udzielać. I my jesteśmy przygotowani na udzielanie takiej pomocy w dłuższym czasie” – dodał.

Sekretarz ambasady Ukrainy w Polsce Maksym Muzyczko powiedział, że szczególnie pomoc psychologiczna jest bardzo potrzebna. „Każdy taki punkt, który otwiera możliwości do nadania psychologicznego wsparcia i pomocy, nieodpłatnego, jest naprawdę krokiem do tego, żeby tych ludzi wrócić do normalności. Żeby pomóc tym dzieciom, tym matkom porozmawiać z osobami, żeby nie czuli się sami, żeby się zintegrowali i uspokoili się. Żeby odpoczęli i wrócili na spokojnie już, z czystą głową i pozytywnymi emocjami do domu, na Ukrainę” – dodał Maksym Muzyczko.

Centrum Pomocy Towarowa będzie otwarte dla Obywateli Ukrainy od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-17.00. Szczegółowe informacje o jego działalności można znaleźć na stronie caritas.pl.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Szymczakowska/i pcz/w Wj/MG

facebook
by e-smart.pl