Najnowsze wiadomości: Petycja do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Rady Etyki Mediów i akcjonariuszy ZOOM TV

Szanowni Przyjaciele Fundacji,

 

8 marca 2021 prosiliśmy naszych Sympatyków o podpisanie petycji przeciwko demoralizacji dzieci i młodzieży w programie „Magia Nagości” (link do maila i petycji znajduje się tutaj).

Akcja spotkała się z natychmiastowym Państwa odzewem, który spowodował chwilowe przeciążenie serwerów. Rozwiązaliśmy ten problem i obecnie system petycyjny działa prawidłowo.

 

W najbliższym tygodniu planujemy przesłanie petycji do Prezesa stacji ZOOM TV, Pana Bogusława Kisielewskiego, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Rady Etyki Mediów i głównych udziałowców KINO Polska S.A., właściciela ZOOM TV.

 

Podejmujemy działania mające na celu ograniczenie demoralizacji młodzieży, przede wszystkim zależy nam na weryfikacji wieku w internetowych materiałach o treści pornograficznej  oraz uszczelnieniu realizacji Ustawy o Radiofonii i Telewizji. Prowadzimy rozmowy z ekspertami oraz osobami mogącymi mieć wpływ na zmiany prawne.

 

Działania te mają kluczowy charakter w kontekście takich audycji jak wzmiankowana „Magia Nagości” czy wysypu innych formatów, które mają „oswajać dzieci z nagością” i „przełamywać tabu nagości”, a zdaniem ekspertów są formą seksualizacji dzieci oraz mają negatywny wpływ na ich rozwój. Niektóre tego typu audycje nie są jeszcze dostępne w Polsce, jednak kwestią czasu jest ich pojawienie się w polskojęzycznych kanałach.

 

Z badań wykonanych na zlecenie Fundacji Mamy i Taty wynika, że 47% młodzieży w wieku 15-18 lat może samodzielnie, we własnym pokoju, korzystać z telewizora. Jednocześnie, aż 38% z nich deklaruje, że po godzinie 23 (a więc w porze emisji „Magii nagości”) ogląda filmy, seriale i programy rozrywkowe codziennie lub co najmniej raz w tygodniu. Zazwyczaj zaś ogląda te audycje o tej porze aż 17% młodzieży.

Prosimy o dołączenie do protestu przeciwko niszczącemu przekazowi dostępnemu dla młodzieży na wyciągniecie pilota od telewizora. Zachęcamy do umieszczenia linku w mediach społecznościowych i przekazanie go rodzinie i znajomym.

Część z Was zastanawiała się czy sprzeciw wobec audycji emitowanej w ZOOM TV nie stanowi reklamy dla tego kanału.

W naszej ocenie brak reakcji powoduje, że tego typu szkodliwe audycje nie tylko będą emitowane coraz częściej na ogólnodostępnych kanałach niszowych, ale staną jednym z punktów ramówki najpopularniejszych kanałów komercyjnych.

 

Dziękujemy za Państwa pomoc materialną. Jest ona niezbędna na pokrycie kosztów badań, analiz, ekspertyz czy skromnego biura. Bez Waszej pomocy nasze działania nie byłyby możliwe. Dziękujemy za wpłaty na konto, wpłaty poprzez Dotpay czy też wpłaty cykliczne.

Jednocześnie możecie nam pomóc poprzez przekazanie 1% podając nr KRS:
0000 356 995, Fundacja Mamy i Taty, ul. Patriotów 110 p. 316, 04-844 Warszawa.

 

W kontekście zalewu demoralizacji potrzeba nam odwagi i męstwa do obrony naszych dzieci. Tego nam wszystkim życzę.

Dziękuję Państwu za udostępnianie materiałów z naszego profilu na Facebooku, dziennikarzom zaś za relacjonowanie naszych prac i wsłuchanie się w nasz głos.

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Marek Grabowski – Prezes Fundacji Mamy i Taty

facebook
by e-smart.pl