MSZ odradza podróże do Tunezji

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Tunezji. Komunikat resortu został wydany w związku z napiętą sytuacją polityczną oraz epidemiczną.

Polski MSZ zaleca Polakom przebywającym w Tunezji unikanie miejsc często uczęszczanych takich jak obiekty kultu religijnego, centra miast i bazary oraz bezwzględne stosowanie się do poleceń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

„Stanowczo odradzamy uczestnictwo w jakichkolwiek manifestacjach i zgromadzeniach publicznych. Osoby przebywające na pobytach wakacyjnych proszone są o pozostawanie na terenie hoteli i ośrodków turystycznych” – napisano w komunikacie. Resort zaleca również by podróżni wybierali wyjazdy grupowe, organizowane przez biuro podróży – najlepiej takie, które ma własne plany zarządzania kryzysowego oraz rezydentów w Tunezji. Ponadto kategorycznie odradza poruszanie się wieczorem i w nocy poza strefami turystycznymi oraz głównymi szlakami komunikacyjnymi ze względu na wysoki poziom przestępczości o charakterze rabunkowym.

Na terytorium całego kraju obowiązuje godzina policyjna od godziny 20 do 5 rano. Polski rząd przypomina by przed podróżą zarejestrować się w systemie Odyseusz – to system, dzięki któremu MSZ będzie mógł nawiązać kontakt z podróżującym w przypadku wystąpienia nadzwyczajnych sytuacji i udzielić niezbędnych informacji oraz pomocy poprzez właściwą placówkę dyplomatyczno-konsularną.

Od 1 lipca tunezyjski rząd zmienił warunki wjazdu na terytorium kraju ze względu na pogarszającą się tam sytuację pandemiczną. Warunkiem wjazdu na terytorium Tunezji jest okazanie testu PCR z kodem QR, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed wyjazdem. Dotyczy to zarówno osób zaszczepionych jak i ozdrowieńców. Obowiązkowe jest też okazanie wypełnionego i wydrukowanego formularza zobowiązującego do 7-dniowej kwarantanny.

 

IAR/ Informacyjna Agencja Radiowa/ MZ/d mad/i wz/w kj

zdj.: Pixabay

 

facebook
by e-smart.pl