Młodzież a media. Nowy raport Fundacji Mamy i Taty.

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele Fundacji Mamy i Taty,

 

Kiedy rok temu składaliśmy Wam życzenia świąteczne, nasz kraj dopiero od paru tygodni mierzył się z pandemią i wszyscy ufaliśmy, że to sytuacja przejściowa, która niedługo stanie się jedynie wspomnieniem. Jednak po upływie roku wciąż znajdujemy się w sytuacji wyjątkowej, wiele rodzin dotknęła strata bliskich czy przyjaciół. Zdalne nauczanie i zdalna praca nadszarpnęły wytrzymałość większości społeczeństwa. Ograniczenie codziennych aktywności sprawiło tymczasem, że zaczęliśmy doceniać to, co do niedawna wydawało nam się całkowicie powszednie – relacje, przyjaźnie czy pasje. Zatem w okresie oktawy wielkanocnej życzymy Wam przede wszystkim nadziei na lepsze jutro, czasu na budowanie tych najważniejszych relacji, a także dużo zdrowia.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy podpisali naszą petycję w sprawie programu  „Magia nagości”, a zwłaszcza tym, którzy o naszej akcji opowiedzieli krewnym, znajomych i przyjaciołom. Dzięki Wam zebraliśmy przeszło trzy i pół tysiąca podpisów, a o naszej akcji wspominały ogólnopolskie media.

 

Opracowaliśmy raport, dotyczący korzystania przez dzieci i młodzież z telewizji i mediów strumieniowych. Znajdziecie go na naszej stronie internetowej: https://serwisrodzinny.pl/nasze-raporty/

Zachęcamy do lektury, refleksji i wykorzystania tematu w rodzinnych rozmowach przy rodzinnym stole, bo temat jest bardzo istotny ze względu na dobro dzieci i młodzieży.

Zwracamy uwagę na bardzo wysoki odsetek młodzieży oglądającej TV i serwisy strumieniowe po godzinie 23.00 jak i wysoki odsetek telewizorów w pokojach dzieci.

 

Podjęliśmy już działania zmierzające do przedstawienia raportu z badań osobom mającym wpływ na regulacje w zakresie mediów, po Świętach mamy nadzieję na kilka wartościowych spotkań w tej sprawie.

Dziękujemy Wam za wsparcie, które nam okazujecie, zarówno dobrym słowem, jak i materialnie.

Bez Waszych wpłat ten raport nie mógłby powstać, a wierzymy, że dzięki niemu możemy uratować dzieci i młodzież przed rujnującymi ich delikatną psychikę treściami. Jeśli jeszcze nie rozliczyliście podatku za 2020 rok, bardzo Was prosimy o przekazanie nam 1%, tak byśmy mogli nadal działać dla dobra polskich rodzin. Będziemy też wdzięczni za polecanie Fundacji Mamy i Taty Waszym bliskim i przyjaciołom, tak by i oni mogli wesprzeć nas swoim 1%.

Dziękujemy dziennikarzom za relacjonowanie naszych i prac i kontakt z nami.

 

Jeszcze raz życzymy dużo zdrowia,

 

Marek Grabowski – Prezes Fundacji

Monika Chilewicz – Dyrektor Generalna

facebook
by e-smart.pl