Minister M. Maląg: wnioski o miejsca opieki dla maluchów

Samorządy mogą jeszcze do najbliższego piątku składać wnioski o dofinansowanie do tworzenia nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat trzech na 2021 rok – przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

W ramach pozostałych modułów – między innymi dofinansowania miejsc utworzonych z udziałem wcześniejszych edycji programu – nabór ofert potrwa do 6 listopada. Minister Marlena Maląg podkreśliła w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że w tegorocznej edycji programu „Maluch plus” ma powstać 20,5 tysiąca nowych miejsc opieki, a blisko 90 tysięcy już istniejących otrzyma dofinansowanie do dalszego funkcjonowania. Dofinansowanie ze strony resortu do utworzenia jednego miejsca żłobkowego w gminach, w których nie ma jeszcze żłobków, wyniesie 33 tysiące złotych. Tam, gdzie te żłobki już są, na jedno miejsce ministerstwo przeznaczy 30 tysięcy złotych, a dla podmiotów niepublicznych kwota wyniesie 10 tysięcy – powiedziała Marlena Maląg.

Minister przypomniała, że budżet programu „Maluch Plus” na przyszły rok wynosi 450 milionów złotych. Oferty w formie elektronicznej można składać przez platformę ePUAP albo w formie pisemnej – do właściwego urzędu wojewódzkiego dla gminy, na terenie której prowadzona jest instytucja opieki lub planowane jest jej utworzenie.

IAR/ Informacyjna Agencja Radiowa/ #Łukowska/w hm/MG

facebook
by e-smart.pl