Piątka dla zwierząt 13. października w Senacie

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki poinformował, że nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt będzie rozpatrywana w Senacie 13. października.

„Tak zadecydował Konwent Seniorów” – powiedział marszałek Grodzki.

Wyjaśnił, że nad zmianami w ustawie będą jeszcze pracowały senackie komisje – rolnictwa i ustawodawcza. „Wystąpiły o liczne ekspertyzy, między innymi do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego” – powiedział. Dodał, że spodziewa się też, iż senatorowie zaproponują sporo poprawek do ustawy.

Uchwalona przez Sejm nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt została przygotowana przez Forum Młodych PiS, przy mocnym wsparciu prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego ustawa zakłada między innymi zakaz hodowli zwierząt futerkowych i ograniczenie uboju rytualnego, a także ograniczenie możliwości trzymania zwierząt na uwięzi.

W ubiegłym tygodniu nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt zajęły się senackie komisje – rolnictwa i ustawodawcza. W posiedzeniach uczestniczyli przedstawiciele organizacji zajmujących się ochroną zwierząt, a także skupiających przedsiębiorców, pracodawców i rolników.

 

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Naukowicz/i wz/w to/MG

#Senat – #Grodzki – #ochrona zwierząt

facebook
by e-smart.pl