Marcowy list do Sympatyków Fundacji. 5 sposobów pomocy Polsce i Ukrainie.

Szanowni Przyjaciele, Sympatycy i Darczyńcy Fundacji,

 

„A więc wojna!” Słowa bohaterskiego Prezydenta Warszawy, Stefana Starzyńskiego, znowu stają się aktualne.

 

Putinowski agresor zaatakował Ukrainę. Jak pokazują relacje mieszkańców Ukrainy, Putin atakuje szkoły, przedszkola, szpitale, sieci wodociągowe, obiekty cywilne.

 

Zachęcamy Was, naszych Sympatyków i Przyjaciół do wsparcia humanitarnego organizowanego przez Stowarzyszenia i Fundacje wyspecjalizowane w pomocy humanitarnej.

Listę organizacji warto wyszukać na https://pomagamukrainie.gov.pl/

 

Nasza Fundacja włącza się w akcję pomocy. Zgłosiliśmy nasz akces na powyższej stronie. Czekamy na zadania do realizacji.

W międzyczasie nasi współpracownicy podejmują akcje pomocowe związane ze zbiórkami żywności czy leków. Do tego zachęcamy też Was, osoby niebojętne na los dzieci i rodzin.

 

Uważamy, że bezcennym darem jest dar krwi. Jest to dar niezastępowalny przez żaden inny.

My, Polacy wielokrotnie otrzymaliśmy ten dar. Krew ratuje życie. Pobranie krwi jest bezpieczne. Warto sprawdzić, gdzie można oddać krew. Adresy zbiórek:
https://krwiodawcy.org/krew-dla-ukrainy

 

Jak ktoś czuje się na siłach to warto wzmocnić siły obronne w swoim miejscu zamieszkania zgłaszając się do Wojsk Obrony Terytorialnej:

WOT służą wsparciu ludności cywilnej zarówno w warunkach wojny jak i pokoju. To realna pomoc dla wspólnoty w której mieszkamy.

Zachęcamy też do modlitwy o pokój. Wiemy od Was, że bardzo zaangażowaliście się w to duchowe wsparcie.

 

Oczywiście jesteśmy świadomi, że relacje polsko-ukraińskie były trudne. Jednak teraz warto stanąć ponad historycznymi podziałami.

 

Agresor Putin jest bezwzględny i bezlitosny nawet dla najsłabszych: matek z dziećmi, staruszków. Ostrzeliwanie uchodźców to hańba dla Rosji i rosyjskich żołnierzy.

Rosjanie, jeszcze możecie tę hańbę zmazać. Dołączcie do pokojowych protestów na terenie Federacji Rosyjskiej przeciw agresji terrorysty Putina!

 

I jeszcze ostatnia, ważna kwestia. Pewnie większość z nas ma wśród rodziny i znajomych osoby pracujące dla Polski w służbach mundurowych lub cywilnych. Ludzi, którzy zapewniają nam bezpieczeństwo na lądzie, morzu i powietrzu. Medyków, strażaków, żołnierzy, służby cyberbezpieczństwa, celne itp. Bądźmy dla nich w tych dniach wyjątkowo pozytywni ofiarując uśmiech, dobre słowo i realną pomoc. Oni żyją pod szczególną presją, a od ich pracy zależy bezpieczeństwo każdego z nas.

 

Pozdrawiam Was,

 

Niech żyje wolna, niepodległa i demokratyczna Ukraina! Niech żyje Polska!

 

Marek Grabowski

Prezes Fundacji Mamy i Taty

facebook
by e-smart.pl