List: Strategia Odbudowy Rodziny. Nowa kampania Fundacji Mamy i Taty

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy, aby pokolenia naszych dzieci i wnuków mogły zakładać szczęśliwe, bezpieczne i trwałe rodziny. Rodzina to jedna z najważniejszych wartości w życiu. Niezbędna do rozwoju jednostek i zdrowych społeczeństw.

Dane dotyczące polskich rodzin są alarmujące.
Plaga rozwodów (68 000 w kraju, 43% w miastach), warunki kulturowe niesprzyjające dzietności, malejąca liczba małżeństw.
Dane te skłoniły nas do podjęcia prac nad Strategią Odbudowy Rodziny. Dokument ten opublikowaliśmy kilkanaście dni temu. (dostępny pod linkiem: http://mamaitata.org.pl/files/news/konferencja_prasowa_sor_05062017_v2.pdf)

Zawiera on sugestie i wytyczne skierowane do rządu, samorządów, organizacji pozarządowych oraz związków wyznaniowych.
Stawiamy sobie 4 cele:
1.     wzmocnienie małżeństw oraz ograniczenie liczby rozwodów o 30 procent
2.     zwiększenie liczby małżeństw
3.     budowanie pozytywnej kultury pro-rodzinnej
4.     w efekcie powyższych 3 punktów ograniczenie emigracji.

W materiale tym proponujemy szereg praktycznych działań, które pomogą w realizacji tego celu.
Są to między innymi kursy dla małżeństw, wprowadzenie mediacji małżeńskich, nauka budowania relacji międzyludzkich w szkole, ulgi podatkowe dla trwałych małżeństw oraz wiele, wiele innych.

Zachęcam do zapoznania się z tym dokumentem. Zawiera on również najważniejsze wnioski z raportu nt. rozwodów przygotowanego dla nas przez Dziekan Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Panią Profesor Dominikę Maison. Można dowiedzieć się z niego jakie są głębokie psychologiczne przyczyny rozwodów oraz ich skutki dla małżonków oraz dzieci.

Uważamy, że negatywne trendy można odwrócić w przeciągu 25 lat. Już za dwa tygodnie chcemy uruchomić kampanię dedykowaną rodzinie.
Potrzebujemy 40 000 PLN. Na zebranie tych środków mamy 14 dni.

Bardzo prosimy o wsparcie finansowe.

– Chcę wpłacić 30 PLN
– Chcę wpłacić 100 PLN
– Chcę wpłacić 200 PLN

– Chcę wpłacić 500 PLN

Nasze kampanie i raporty realizujemy dzięki hojności sympatyków Fundacji Mamy i Taty. Mamy nadzieję, że pomogą nam Państwo zrealizować ten szczytny cel. Jeżeli już nas wspieracie to jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.
4 wpłaty po 10 000 PLN, 40 wpłat po 1 000 PLN lub 400 wpłat po 100 PLN wystarczą, abyśmy mogli nagłośnić potrzebę Odbudowy Rodziny.

Dziękuję wszystkim mediom, które informowały o SOR i raporcie rozwodowym. Z pośród wielu newsów zachęcam do zapoznania się z dwoma wybranymi:

SOR dla małżeństw: https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2017/Przewodnik-Katolicki-24-2017/Temat-numeru/SOR-dla-malzenstw

„Ważne sprawy” radiowej Jedynki: http://mamaitata.org.pl/files/news/b0gz17bxzy01.mp4

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanych wakacji w imieniu swoim i współpracowników,

Marek Grabowski
Prezes Fundacji Mamy i Taty

facebook
by e-smart.pl