List do Przyjaciół i Sympatyków

Drodzy Przyjaciele i Sympatycy Fundacji,

 

Z wielką radością chcę przekazać Państwu informację, iż 6 stycznia 2017 roku uruchomiliśmy kampanię społeczną „Fajnie być Tatą!”.

 

1. Kampania „Fajnie być Tatą!”  informacje podstawowe

Kampania dedykowana jest młodym mężczyznom, jej celem jest przedstawienie roli ojca jako jednej z najważniejszych życiowych ról, które mają do spełnienia mężczyźni i rozpoczęcie społecznej dyskusji o byciu mężczyzną we współczesnym świecie.

 

Stworzyliśmy dedykowaną stronę: www.fajniebyctata.pl na której można znaleźć wszystkie niezbędne informacje o kampanii.

 

Kampania opiera się na dwóch głównych działaniach. Raporcie: Ojcowie 2017 dostępnym bezpłatnie na stronie http://www.fajniebyctata.pl/raport oraz reklamie Fajnie być Tatą: https://youtu.be/Mq2qb3uIEjE emitowanej w telewizji publicznej, w Jedynce Polskiego Radia oraz ekranach w Lux Med. Podany link zawiera film z napisami w języku polskim i angielskim ? idealne rozwiązanie do przekazania kampanii w mediach społecznościowych i dla naszych znajomych nie będących Polakami.

Jak pokazują dane, coraz później zawieramy związek małżeński, co czwarte dziecko rodzi się w związku pozamałżeńskim, skala rozwodów (w miastach: 439 rozwodów na 1000 zawartych małżeństw) wskazuje na głęboką erozję wartości rodzinnych.

Erozja ta jest efektem dwóch nakładających się trendów: spadku po komunizmie (homo sovieticus) oraz tendencji liberalno – konsumpcyjnych.

Chcemy zawalczyć o przeakcentowanie kultury i wzmocnienie sprawdzonych wartości i instytucji do których należy małżeństwo.

 

Uważam, że w dzisiejszym świecie niezbędna jest obecność w mediach społecznościowych. W ostatnim miesiącu nasze posty z Facebooka trafiły do 1,3 mln użytkowników, zaś filmy zostały obejrzane przez 300 tysięcy unikalnych odbiorców.

Tak dobre wyniki są efektem Waszego dużego zaangażowania, wysokiej liczby udostępnień treści Fundacji Mamy i Taty.

Wszystkim Państwu bardzo za to dziękuję.

 

Kampania odbiła się szerokim echem w mediach.

Rozbudowane informacje o akcji zostały przedstawione w:

  • Tygodnikach: wSieci, Gościu Niedzielnym, Niedzieli, Idziemy, Przewodniku Katolickim, Do Rzeczy, Super Expressie
  • Stacjach Radiowych: Jedynka PR (dwukrotnie w Czterech Porach Roku oraz w wiadomościach), Polskie Radio 24, Polskie Radio Dzieciom, stacjach lokalnych polskiego radia, Radio Plus, programach informacyjnych Radia Zet, Radio Emaus, Radio dla Ciebie
  • Telewizji: Wiadomości TVP, Salve TV, TV Republika; 29 stycznia byliśmy obecni w programie Między Niebem a Ziemią tuż przed Anioł Pański
  • Internecie: parenting.pl, gazeta.pl, wpolityce.pl, alateia.pl, stacja7.pl i wielu, wielu innych stronach i fanpage?ach.

Wiemy, że wkrótce pojawią się materiały w tygodnikach regionalnych. Jesteśmy umówieni na spotkania również w innych tytułach mediów ogólnopolskich.

 

Dziękuję Orszakowi Trzech Króli, który umożliwił emisję kampanii na telebimach podczas Orszaku. Nasz plakat został również wydrukowany w orszakowych śpiewnikach.

 

Wszystkim mediom, dziennikarzom i internautom z całego serca dziękuję.

 

Co najważniejsze nasz przekaz został odebrany przez przedstawicieli administracji i parlamentarzystów. Liczymy na to, że nasza kampania zainspiruje rozmaite pozytywne aktywności na rzecz rodziny i ojcostwa.

 

2. Kampania „Fajnie być Tatą!” –  odnośniki do wybranych materiałów medialnych

Zachęcam Państwa do zapoznania się i podzielenia wybranymi materiałami medialnymi.

 

Telewizja:

 

 

Radio:

 

 

Prasa:

 

3. Wydarzenia i patronaty Fundacji Mamy i Taty

Wspieramy wszystkie pozytywne pro-rodzinne inicjatywy. Poniżej kilka z nich:

 

  • Zachęcamy do wzięcia udziału w Tygodniu Małżeństwa, który odbędzie się w dniach: 7-14 lutego 2017 roku w Trójmieście, na Półwyspie Helskim i w Warszawie. Fundacja Mamy i Taty jest patronem akcji. Szczegóły programu: http://www.tydzienmalzenstwa.pl/program
  • Edukacja domowa. Ciekawy temat, ciekawe wystąpienia. Dla naszych sympatyków 10% zniżki: http://nauczaniewdomu.pl/
  • Konferencja dla Ojców w Szkole Żagle: 31 stycznia 2017 roku, Warszawa – Międzylesie
  • Mama, Tata i Dzieci. Zachęcamy do podpisania petycji, której celem jest zachowanie prymatu prawa polskiego nad europejskim w kwestiach dotyczących rodziny. Oznacza to, że nie będzie możliwa zmiana konstytucyjnej definicji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny na inne typy definicji forsowane przez radykalne środowiska marksistowskie i gejowskie: http://www.mamatataidzieci.pl/

 

4. Najbliższe plany Fundacji Mamy i Taty

30 stycznia rozpoczęliśmy badania dedykowane rozwodom. W okolicach Wielkanocy planujemy przeprowadzić nową odsłonę kampanii anty-rozwodowej. Będziemy testować różne rozwiązania komunikacji społecznej, zaczynamy prace nad raportem na temat kondycji małżeństw i sposobów jej poprawy od strony rozwiązań społecznych i prawnych. Tymczasowość i rozpad związków wiążą się z traumatycznymi doświadczeniami nie tylko dla małżonków, ale i dla ich dzieci. Należy pamiętać, że 58% zerwanych małżeństw posiada małoletnie dziecko. Dlatego jest to jeden z tematów, którego nie możemy „odpuścić”.

 

5. Proszę o wsparcie dla Fundacji Mamy i Taty: http://mamaitata.org.pl/pomoz

Wszystkie nasze działania wspierane są dzięki setkom indywidualnych darczyńców. To wasze środki pozwalają nam na przeprowadzanie analiz, przygotowywanie raportów, akcje medialne i społecznościowe czy utrzymanie podstawowej infrastruktury biurowej.

Jeżeli uważają Państwo, że nasze działania niosą pozytywną wartość dla polskiego społeczeństwa to prosimy o wsparcie. Jest ono możliwe za pomocą przelewu, stałego zlecenia czy przekazania 1%. W rozliczeniu podatku wystarczy podać nasz numer KRS: 000356995.

Zachęcamy prywatnych przedsiębiorców do wspierania pozytywnego przekazy pro-rodzinnego. Środki ofiarowane na rzecz kampanii o rodzinie przyniosą owoce w postaci bardziej odpowiedzialnych rodziców czy lepszych rozwiązań społecznych i prawnych.

 

Bardzo dziękuję za każdą złotówkę przekazaną na rzecz Fundacji Mamy i Taty, za wszystkie udostępnienia w mediach społecznościowych, za informacje prasowe i medialne.

Jestem głęboko przekonany, że wspólnymi działaniami możemy zmienić świat na lepszy.

 

Pozdrawiam Państwa serdecznie,

 

Marek Grabowski

Prezes Fundacji Mamy i Taty

facebook
by e-smart.pl