Holandia po meczu z Anglią

Holandia – Anglia – Euro Holandia nie zagra w finale Mistrzostw Europy. Pomarańczowi przegrali w półfinałowym meczu z Anglią 2:1. Kibice Pomarańczowych, choć dumni ze swojej drużyny, nie kryją rozczarowania. Po przegranym meczu na ulicach Amsterdamu zapanowała cisza. Pierwsi kibice zaczęli zdejmować pomarańczowe flagi. Ci, z którymi rozmawiała nasza korespondentka, krytykowali decyzje sędziego. Ich zdaniem był on nieco stronniczy. „Kara w pierwszej połowie nie miała sensu. W drugiej połowie Anglicy faulowali, ale sędzia ich nie karał”- mówili. Media w pierwszych komentarzach przypominają, że Holandia po raz siódmy przegrała półfinał mistrzostw Europy lub świata. A o wyniku meczu z Anglią zdecydował sędzia i system VAR i to w złym stylu – pisze NOS. Kibice chcieliby, aby trener Ronald Koeman za dwa lata spróbował jeszccze raz doprowadzić Pomarańczowych do zwycięstwa. „Drużyna jest dojrzalsza a on jest jak ojciec dla piłkarzy. Tak jak Rinus Michels w 1988 roku” – powiedzieli.IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/Katarzyna #VanRooijen/w mmch