Fundacja Mamy i Taty apeluje o wycofanie projektów warsztatów edukacji seksualnej i prowadzenia hosteli LGBT

Fundacja Mamy i Taty apeluje do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego o wycofanie z budżetu miasta realizacji projektu warsztatów edukacji seksualnej dla młodzieży i dorosłych oraz finansowania i organizacji hostelu interwencyjnego LGBT.

W analizie prawnej Fundacja wykazuje sprzeczność obu propozycji z Konstytucją, niejasny jest sposób ich finansowania oraz zasady funkcjonowania. Prezes Fundacji Mamy i Taty Marek Grabowski powiedział Polskiemu Radiu, że projekt warsztatów edukacji seksualnej narusza Konstytucję i zasady dobra dziecka oraz jest sprzeczny z konstytucyjnym prawem do wyboru systemu wartości w wychowaniu. „Nie znamy programu, podstawy naukowej, kto będzie te zajęcia prowadził, gdzie będą rekrutowane dzieci do tych zajęć, program kosztujący kilka milionów złotych jest wielką niewiadomą” – mówi Marek Grabowski. Jak dodaje, analiza prawna i sformułowanie protestu jest reakcją na prośby kilku tysięcy rodziców zaniepokojonych projektami miasta.

Jak mówi Marek Grabowski, wiele wątpliwości i pytań budzi także projekt władz Warszawy o prowadzeniu hosteli dla osób LGBT, w tym wypadku również nieznane są zasady finansowania i regulamin prowadzenia tych miejsc. „Duży niepokój rodziców budzi fakt, że będą tam przebywać osoby małoletnie, a trzeba pamiętać, że zgodnie z Konstytucją, kodeksem rodzinnym i opiekuńczym, oraz ustawą o pieczy zastępczej to rodzice odpowiadają za wychowanie i edukację dziecka, dziecko nie może przebywać bez wyroku sądu poza domem” – mówi Marek Grabowski.

Zwraca uwagę także na brak transparentności finansów publicznych, dlatego, że te miejsca mają być utajnione, i tak naprawdę równie dobrze może tych miejsc w ogóle nie być, a do miasta mogą wpływać faktury za ich prowadzenie. Ponadto, jak dodaje Marek Grabowski, nieznany jest regulamin hostelu, zasady finansowania i przyznawania miejsc w hostelu.

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski powiedział, że obie propozycje miasta są sprzeczne z konstytucyjnym prawem rodziców do wychowania dzieci oraz stoją w opozycji do tradycyjnie pojmowanego małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety. „Jest to również nieuprawniona promocja ideologii gender, która jest sprzeczna z ideą małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety, to pierwszy krok do próby wprowadzania związków homoseksualnych i adopcji dzieci” – mówił wiceminister Romanowski. Zwrócił uwagę na potrzebę przeciwstawienia się tym zamierzeniom. Poprzez stronę serwisordzinny.pl można podpisać protesty do Rafała Trzaskowskiego o wycofanie szkodliwych projektów.

 

IAR/ Informacyjna Agencja Radiowa/ #Jędrzejczyk/i ms/w sk/ MG

facebook
by e-smart.pl