Bezpłatna publikacja „Małżeństwo jako optymalna forma profilaktyki przed przestępczością”

Szanowni Państwo,

Zgodnie z obietnicą przesyłam Państwu link do publikacji „Małżeństwo jako najlepsza forma profilaktyki przed przestępczością”. (http://malzenstwo.mamaitata.org.pl/Materialy_FMiT.pdf).

W publikacji tej znajdą Państwo analizy danych zastanych oraz jakościowo- ilościowy raport dotyczący percepcji małżeństw w polskim społeczeństwie. Publikacja zawiera również bardzo interesujące artykuły pokonferencyjne przygotowane przez wybitnych ekspertów z dziedzin antropologii, prawa, psychologii takich jak prof. Ewa Nowicka, dr Szymon Grzelak, dr Jarosław Przeperski , dr Jerzy Słyk, dr Tymoteusz Zych czy sędzia Aneta Matosek-Kozdój.

Publikacja ta jest istotnym kompendium wiedzy o współczesnych zagadnieniach rodzinnych przydatnym nie tylko dla ekspertów czy społeczników, ale również dla wszystkich osób zainteresowanych kwestiami życia małżeńskiego i rodzinnego.

Projekt „Małżeństwo jako najlepsza forma profilaktyki przed przestępczością” był współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. W tym miejscu bardzo dziękuję Ministerstwu Sprawiedliwości za zaangażowanie w profilaktykę przestępczości poprzez wzmacnianie małżeństwa i rodziny.

Kampania społeczna realizowana w ramach tego projektu: Małżeństwo – droga naszego życia osiągnęła bardzo dobre wyniki medialne.

W kinach zetknęło się z nią 240 367 widzów (120% zakładanego zasięgu), w Radio ponad 850 000 (ponad 122% zakładanego zasięgu), w telewizji 3 900 000 osób. W prasie, radiu i internecie ukazało się kilkanaście artykułów inspirowanych naszą kampanią społeczną. Ponadto zrealizowaliśmy emisje prasowe w dziennikach Fakt i Super Exspress.

Bardzo dziękuję Państwu za rozpowszechnianie naszej kampanii w mediach społecznościowych oraz wszystkie konstruktywne komentarze. Dziennikarzom za rzetelne i przychylne relacjonowanie naszych aktywności.

Dziękuję wszystkim Darczyńcom za przekazane darowizny oraz 1% z podatku. Bez zaangażowania finansowego setek darczyńców nie bylibyśmy w stanie przygotowywać i realizować naszych projektów i działań. Pomoc finansową Fundacji można przekazać szybkim przelewem poprzez DotPay: 30 PLN50 PLN100 PLN200 PLNInna dowolna kwota

Styczeń to czas rekordowej liczy składanych pozwów rozwodowych. Warto już teraz szczególnie zadbać o swoje małżeństwo i rodzinę i próbować przezwyciężyć ewentualne pojawiające się kryzysy.

W Nowym Roku życzymy Państwu spokoju, powodzenia, ciepła rodzinnego i dobrych relacji międzyludzkich.

 

Pozdrawiam Państwa serdecznie,

Marek Grabowski

Prezes Fundacji Mamy i Taty

 

facebook
by e-smart.pl