Apel do Prezydenta, kursy dla małżeństw, zmiany w edukacji, Gabinet Porad Rodzinnych

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele Fundacji Mamy i Taty.

 

Ostatnie tygodnie upłynęły nam przede wszystkim pod znakiem planowanych zmian w polskiej edukacji.
Dziękujemy wszystkim za komentarze i sugestie uwag, które przekazaliśmy przedstawicielom władz podczas prekonsultacji online oraz obrad komisji sejmowej.
Dziękujemy również tym z Państwa, którzy podpisali nasze petycje:
–  w sprawie zniesienia obowiązkowych prac domowych
zmian podstaw programowych.

 

Petycje przekazaliśmy Pani Minister Barbarze Nowackiej jako głos sprzeciwu rodziców, nauczycieli, wychowawców i innych osób, którym zależy na pomyślnej przyszłości dzieci i młodzieży.

Nadal działamy w obszarze edukacji, finiszujemy z naszym raportem na temat szkolnictwa polskiego w jego obecnym stanie. Zamówione badania społeczne wyglądają bardzo obiecująco.

Nie byłoby to możliwe bez Państwa wsparcia finansowego, za które serdecznie dziękujemy. Opieramy się obecnie wyłącznie na Waszym wsparciu, bez niego kontynuacja naszej pracy nie byłaby możliwa. Dlatego prosimy Państwa o Waszą pomoc finansową.

 

Podpisaliśmy apel do Prezydenta RP o weto wobec nowelizacji prawa farmaceutycznego legalizującej powszechną – tzn. bez recepty i kontroli lekarskiej – dostępność preparatu hormonalnego, popularnie zwanego tabletką „dzień po”, także dla niepełnoletnich nastolatek (od 15 roku życia). Uważamy, że stosowanie tak inwazyjnej farmakologicznej metody w przypadku dziewcząt nie mających jeszcze uregulowanego systemu hormonalnego jest wysoce niebezpieczne dla zdrowia osób małoletnich. Sam środek zawierający levonorgestrel lub octan uliprystalu (w zależności od marki) może mieć działanie wczesnoporonne, o czym więcej w apelu (kliknij link). 15-latka nie może kupić Red Bulla, nie może pójść do solarium, nie kupi piwa, za to może bez porady lekarza dostać w aptece wysoce inwazyjny środek hormonalny o potencjalnym działaniu wczesnoporonnym. Nie zgadzamy się na to.

 

Śledzimy na bieżąco informacje o wyzwaniach, jakie stoją obecnie przed rodzicami i wychowawcami w zakresie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Do naszego Gabinetu Porad Rodzinnych zgłaszają się rodzice z różnorakimi problemami wychowawczymi. Wiele z nich związanych jest z nadużywaniem smartphonów, mediów społecznościowych, uzależnieniami, problemami w relacjach z rówieśnikami bądź rodzicami, tożsamością płciową. Jeśli doświadczają Państwo tego typu kłopotów i chcieliby zasięgnąć rady sprawdzonego przez naszą fundację eksperta (online lub bezpośrednio w siedzibie Fundacji Mamy i Taty), zapraszamy do zapisów pod adresem:

gabriela.adamska@mamaitata.org.pl

Jeżeli macie problem, nie zwlekajcie – problem nie rozwiąże się sam. Zapewniamy całkowitą dyskrecję.

 

Wielu zawirowań można uniknąć dzięki profilaktyce, dlatego zapraszamy na warsztaty on-line dla małżeństw, poświęcone budowaniu szczęśliwego związku. Najbliższe terminy to:

  • 2 IV. godz. 17 – 19.00
  • 5 IV. Godz. 17 – 19.00
  • 9 IV. Godz. 17 – 19.00

 

W trakcie warsztatów dowiedzą się Państwo jak przebiega dynamika związku, które momenty owocują kryzysami, i jak przetrwać kryzys oraz wyjść z niego mocniejszym. Dowiecie się o rozwijaniu relacji i skutecznej komunikacji w związku.

 

Koszt udziału to jedynie 50 zł za dostęp online. Na pewno warto wziąć udział w parze, ale jeśli jest to z różnych przyczyn niemożliwe, zapraszamy również same żony lub mężów. Przeszkoliliśmy już ponad 350 osób, które z dużym zadowoleniem wypowiadały się o przebiegu warsztatów i pozyskanych umiejętnościach. Zapraszamy!
Zapisy przyjmujemy pod adresem:
gabriela.adamska@mamaitata.org.pl

 

Rodzina – potrzeby na dziś, wyzwania na jutro!

To tytuł konferencji, którą organizują Burmistrz Płońska, Pan Andrzej Pietrasik oraz nasza Fundacja. Miejsce i termin:  Miejskie Centrum Kultury, Płońsk, 21 marca 2024 roku, godziny 10.00-15.00.
Będzie również możliwość obejrzenia on-line pod linkiem: https://youtube.com/live/n2nj6FZLEXs
Więcej informacji: https://bit.ly/3T81oRM

Zapraszamy.

 

Można już składać zeznania podatkowe za zeszły rok, więc zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie nas 1,5% podatku. Jak pokazują ostatnie miesiące, czeka nas wszystkich wiele zmian i wiele potyczek o to, co najważniejsze – o dobro i trwałość rodzin. bez Waszej pomocy nie damy rady się utrzymać. Jeśli doceniają Państwo nasze starania, prosimy o wsparcie.

Nasz numer KRS: 0000 356 995

 

Od podstawy opodatkowania osoba prawna można odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 10% uzyskanego dochodu.
Osoby fizyczne (prywatne) mogą odliczyć kwotę faktycznie przekazanej darowizny, nie więcej jednak niż 6% dochodu/przychodu.

Nasz numer konta do wpłat:

40 2490 0005 0000 4520 3441 2862

oraz dla wpłat z zagranicy:

SWIFT/BIC: ALBPPLPW

IBAN: PL40249000050000452034412862

Jeszcze raz dziękujemy za Waszą hojność.

 

Życzymy Państwu dobrego tygodnia,

 

Monika Chilewicz – Dyrektor Generalna

Marek Grabowski – Prezes Fundacji

 

 

facebook
by e-smart.pl