2 Rzecznik komendanta głównego PSP: Strażacy w 18 miastach w Polsce wzięli udział w wydarzeniu „Honorowa wspinaczka 11 września”


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /wp-content/themes/attesa/template-parts/content-single.php on line 46

Straż- 11 września- hołd Polscy strażacy oddali cześć swoim kolegom, którzy zginęli w wyniku zamachów terrorystycznych z 11 września w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych. „Strażacy w 18 miastach w Polsce wzięli udział w wydarzeniu „Honorowa wspinaczka 11 września” składając hołd 343 strażakom, którzy zginęli na służbie niosąc pomoc ofiarom zamachów terrorystycznych na wieże”- poinformował na Twitterze brygadier Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej. Akcja została objęta patronatem komendanta głównego PSP. Według najnowszych informacji Państwowej Straży Pożarnej, strażacy aż w 31 miastach w kraju wzięli udział we wspinaniu na schody budynków w pełnym wyposażeniu strażackim. Strażacy oddali hołd 343 nowojorskim strażakom, w tym trzem polskiego pochodzenia, którzy stracili życie niosąc pomoc osobom uwięzionym w płonących wieżowcach. Jednocześnie akcja ma na celu zwrócenie uwagi na profilaktykę nowotworową oraz psychologiczną wśród strażaków. Jest to grupa zawodowa najbardziej narażona na czynniki rakotwórcze oraz stresogenne. Akcja odbyła się m.in. w Warszawie, Sopocie, Krakowie i Hajnówce. IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/FBPSP/w dyd ..

facebook
by e-smart.pl