Wystawa „Przyszłość jest dziś” w Centrum Nauki Kopernik

Od 5 listopada w Centrum Nauki Kopernik będzie można zwiedzać pierwszą część wystawy „Przyszłość jest dziś”. Ekspozycja pozwoli przyjrzeć się temu, co może się wydarzyć w niedalekiej przyszłości. Na wystawę składa się kilkadziesiąt eksponatów związanych z technologiami cyfrowymi, mechanizmami działania sztucznej inteligencji czy uczenia maszynowego.

Anna Skrzypek-Duda z Centrum Nauki Kopernik zapowiada, że pierwsza część wystawy „Cyfrowy mózg?” będzie poświęcona technologiom cyfrowym i ich wpływowi na nasze życie osobiste i społeczne.

Druga część wystawy będzie miała tytuł „Misja: Ziemia”. I będzie opowiadała o tym, jak będzie wyglądało życie na Ziemi. Jednym z eksponatów w tej części będzie kolonia mrówek grzybiarek.

Jacek Błoniarz-Łuczak kurator drugiej części wystawy „Przyszłość jest dziś” mówi, że coraz więcej ludzi będzie mieszkało w miastach, a na wystawie będą eksponaty, które mówią o problemach miast ludzkich. „A tu pokazujemy miasto, ale zbudowane przez inny gatunek – czyli miasto mrówek. Ta kolonia ma w tej chwili pięćset osobników, czyli jest niewielka. Ale tego typu kolonie – to są mrówki rodzaju atta sexdens – one potrafią mieć kolonie do dziesięciu milionów osobników. Czyli dosłownie przypominają miasta ludzkie” – mówi Jacek Błoniarz-Łuczak. Druga część wystawy będzie otwarta latem 2022 roku. Trzecia pt. „Życie 2.0”- jesienią 2022. Wystawie towarzyszy program edukacyjny dla młodzieży od 13 do 19 lat.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Ingram/i wz/w dyd/  MG

zdj. kopernik.org.pl

facebook
by e-smart.pl