Włosi świętują Ferragosto
Włochy-święto-Ferragosto Włosi świętują Ferragosto. Chociaż dziś tego dnia przypada święto religijne- Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, to tradycją sięga ono starożytnego Rzymu, kiedy obchodzono święto ku czci Augusta. Ferragosto spędza się poza domem: na piknikach i krótkich wycieczkach poza miasto. Ci, którzy wolą pozostać w mieście, mogą – jak w Rzymie – korzystać z muzeów, które pozostawiono do dyspozycji zwiedzających. Podczas gdy mieszkańcy miast wyjeżdżają na łono natury, do miast na Ferragosto i długi weekend przyjeżdżają turyści. Tylko w Rzymie jest ich ponad 600 tysięcy. Obok muzeów także restauracje w centrum historycznym są otwarte. Ferragosto wyznacza początek wakacyjnego wypoczynku, również dla właścicieli sklepów i restauracji. Wiele z nich, spoza centrów turystycznych do końca miesiąca pozostanie zamkniętych. Tylko w ten weekend na włoskie drogi wyjedzie ponad 12 milionów aut. Tak, jak w czasie Feriae Augusti w całym imperium organizowano wyścigi konne, tak jest i obecnie. Najbardziej znanym ich przykładem jest Palio Wniebowzięcia w Sienie z jego finałowym wyścigiem koni, który odbędzie się jutro. Nazwa „palio” pochodzi od pallium, cennego materiału, którym w Starożytności nagradzano zwycięzcę. Mimo, że Włosi w czasie trwających upałów szukają odświeżenia w morzu, basenach albo w górach, to wysokie ceny w hotelach sprawiają, że co trzeci z nich wybrał odpoczynek u rodziny lub przyjaciół.Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/#Rzepczak/w pbp

dołącz do newslettera 
