Waldemar Żurek złożył wniosek o zrzeczenie się urzędu sędziego

Żurek – MS – zrzeczenie Waldemar Żurek, który ma być nowym ministrem sprawiedliwości, złożył wniosek o zrzeczenie się urzędu sędziego. Zgodnie z ustawą o ustroju sądów powszechnych sędzia, który został powołany lub wybrany do pełnienia funkcji w organach państwowych jest obowiązany niezwłocznie zrzec się swojego urzędu lub przejść w stan spoczynku. Zrzeczenie się urzędu sędziego oznacza utratę przywilejów, w tym immunitetu. W przypadku chęci powrotu do zawodu konieczna będzie zgoda prezydenta. Zaprzysiężenie nowych ministrów dziś o 15.30. Waldemar Żurek na stanowisku ministra sprawiedliwości zastąpi Adama Bodnara. IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/#Turkowska/w mmch

facebook
by e-smart.pl