W Hamburgu rozpoczął się proces kierowców, którzy zabili dziecko ścigając się ulicami
Niemcy – wypadki – proces – nielegalne wyścigi W Niemczech rozpoczął się proces sprawców zabójstwa dwuletniego dziecka. Mężczyźni brali udział w nielegalnym samochodowym wyścigu ulicami Hamburga. Do podobnych zdarzeń wciąż w Niemczech dochodzi. Jeden samochód jechał z prędkością niemal 180 kilometrów na godzinę, drugi – 150. W centrum miasta, gdzie obowiązuje ograniczenie do pięćdziesięciu, po kolei uderzyli w auto z kobietą i jej dwuletnimi bliźniakami. Jeden z chłopców zginął. Jego brat i matka zostaliciężko ranni. Mężczyźni ścigający się latem ubiegłego roku ulicami portowego miasta i pasażerka jednego z nich odnieśli niewielkie obrażenia. Kierowcy są oskarżeni o zabójstwo, usiłowanie zabójstwa, ciężkie uszkodzenie ciała, stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym oraz udział w nielegalnym wyścigu ze skutkiem śmiertelnym. Tylko za to ostatnie grozi im po 10 lat więzienia. Dziś odczytany został akt oskarżenia, za tydzień głos zabierze matka zabitego chłopca. Uliczne wyścigi są dużym problemem w Niemczech. Przed tygodniem w Ludwigshafen w samochodzie zginęły dwie kobiety uderzone w czasie nielegalnego rajdu. Sprawca wypadku został zatrzymany, policja szuka dwóch kolejnych uczestników niebezpiecznego wyścigu.IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/Adam #Górczewski/i mg/w hm

dołącz do newslettera 
