T. Siemoniak o wideokonferencji przywódców europejskich

T. Siemoniak – szczyt przywódców europejskich Nic o Ukrainie bez Ukrainy – tak brzmi stanowisko Polski przed dzisiejszym (środa, 13.08) wideospotkaniem przywódców państw europejskich i szefa NATO w sprawie spotkania Donalda Trumpa z Władimirem Putinem na temat Ukrainy. Do spotkania przywódców ma dojść w piątek (15.08) na Alasce. Minister-koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak podkreślił, że stanowisko Polski wynika z wydarzeń historycznych. „Wszelkie przyszłe porozumienia muszą uwzględniać Ukrainę i jej interes. Ona jest ofiarą rosyjskiej agresji. Jednocześnie wspieramy wysiłki Donalda Trumpa i Stanów Zjednoczonych” – mówił Tomasz Siemoniak. W wirtualnym spotkaniu europejskich przywódców, przedstawicieli Stanów Zjednoczonych i Ukrainy weźmie udział sekretarz generalny NATO Mark Rutte. Spotkanie zwołano z inicjatywy kanclerza Niemiec.IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/wczesn./TVP Info/d mile/w kry

facebook
by e-smart.pl