Szwedzkie samoloty bojowe przyleciały do Polski

Szwecja – Polska – wojsko – samoloty Sześć szwedzkich wielozadaniowych samolotów bojowych Gripen przyleciało do Polski. Poinformowano o tym na stronie internetowej szwedzkiej armii. Maszyny typu Jas 39 Gripen wylądowały wczoraj w bazie lotniczej w Malborku. Będą przez dwa miesiące uczestniczyć w misji NATO „Enhanced Air Policing”. Do Polski przybył też szwedzki personel naziemny. „Do tej pory wszystko przebiegało zgodnie z planem, jeśli chodzi o przygotowania i transport” – powiedział dowódca szwedzkiego kontyngentu, podpułkownik Anders Gustafsson. „Teraz, gdy samoloty również wylądowały, aby dołączyć do jednostki, czuję się naprawdę dobrze. Wkrótce zaczniemy realizować swoje zadanie” – dodał podpułkownik. Oficjalna uroczystość powitania szwedzkich samolotów, z udziałem ministra obrony Szwecji Pala Jonsona, ma się odbyć 1 kwietnia w Malborku. IAR/forsvarsmakten.se/w Siekaj

facebook
by e-smart.pl