Prezydent Trump o umowie z UE: chodzi o sprawiedliwość

USA – UE- cła – prezydent USA – szefowa KE „Tu chodzi o sprawiedliwość” – tak prezydent USA mówi o porozumieniu z Unią w sprawie ceł. Rozmawia z szefową Komisji Europejskiej, która w ostatniej chwili podjęła decyzję, by przyjechać do Szkocji na rozmowy. Czasu na negocjacje jest coraz mniej. Bez umowy w piątek Waszyngton ma wprowadzić cła na towary z Warszawy, Berlina czy Paryża. Donald Trump mówił przed spotkaniem, że nadal są kwestie, które trzeba wynegocjować. „Chciałbym podpisać umowę. Byłoby to dobre dla obu stron. Myślę, że szanse to 50 na 50. Mamy trzy-cztery punkty sporne. Nie chcę o nich mówić. Ale główny punkt sporny to sprawiedliwość” – deklarował. Wizyta prezydenta USA w Szkocji jest prywatna. Amerykanin dużo czasu spędza grając w golfa. Są jednak elementy polityczne. Dziś – spotkanie z szefową Komisji Europejskiej. Jutro – z premierem Królestwa Keirem Starmerem i szefem rządu w Edynburgu, Johnem Swinney’em.Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Adam Dąbrowski, Londyn/w hm

facebook
by e-smart.pl