Polscy żołnierze pojadą na Litwę poszukiwać Amerykanów
MON – Kosiniak-Kamysz – Litwa – USA – żołnierze – zaginięcie Polscy żołnierze pojadą na Litwę, aby pomóc w poszukiwaniach zaginionych tam żołnierzy amerykańskich. Poinformował o tym wicepremier i minister obrony narodowej, Władysław Kosiniak-Kamysz. „Grupa zadaniowa kilkudziesięciu żołnierzy z ciężkim sprzętem oraz płetwonurkowie w trybie pilnym wyruszają na Litwę, by pomóc w odnalezieniu żołnierzy amerykańskich i wydobyciu wozu bojowego. Odpowiadamy na prośbę naszych sojuszników” – napisał minister na platformie X. Szef Sztabu Generalnego generał Wiesław Kukuła dodał: „Zaoferowaliśmy wsparcie i wesprzemy naszych sojuszników w niezwykle trudnej operacji poszukiwawczo-ratowniczej. Żołnierze tej jednostki są nam doskonale znani. Wielokrotnie ćwiczyli ramię w ramię z nami również obronę naszego państwa”. Czterej amerykańscy żołnierze zaginęli podczas ćwiczeń na poligonie w Podbrodziu na Litwie. W miejscu zlokalizowania pojazdu, którym mogli poruszać się Amerykanie, trwają prace, których celem jest jego wydobycie z bagna. Wczoraj litewskie portale informacyjne napisały, że wojskowi nie żyją, są to jednak informacje nieoficjalne. Poligon w Podbrodziu znajduje się niecałe 20 kilometrów od białoruskiej granicy. Stacjonuje tam prawie tysiąc amerykańskich żołnierzy. IAR/X/w Siekaj/w OK

dołącz do newslettera 
