Polscy żołnierze jadą na Litwę wesprzeć poszukiwania amerykańskich żołnierzy

Polska – żołnierze – Litwa – poszukiwania – USA Polscy żołnierze jadą na Litwę, by wesprzeć poszukiwania zaginionych czterech amerykańskich wojskowych. W skład polskiego kontyngentu wejdzie około trzydziestu żołnierzy z 16 Orzyskiego Pułku Saperów oraz z 16 Dywizji Zmechanizowanej z Giżycka. „Polskie Siły Zbrojne wyślą również około 15 jednostek sprzętu, w tym wozy zabezpieczenia technicznego, wóz zabezpieczenia medycznego, pojazd inżynieryjny do prowadzenia prac ziemnych i samochody ciężarowo-terenowe” – powiedziała Polskiemu Radiu pułkownik Joanna Klejszmit, rzecznik prasowy Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. W grupie wysyłanych wojskowych są również nurkowie z orzyskiego Pułku Saperów. Czterej amerykańscy żołnierze zaginęli podczas ćwiczeń na poligonie w Podbrodziu na Litwie. W miejscu zlokalizowania pojazdu, którym mogli poruszać się Amerykanie, trwają prace, których celem jest jego wydobycie z bagna. Wczoraj litewskie portale informacyjne napisały, że wojskowi nie żyją, są to jednak informacje nieoficjalne, których nie potwierdzają armie amerykańska i litewska. Poligon w Podbrodziu znajduje się niecałe 20 kilometrów od białoruskiej granicy. Stacjonuje tam prawie tysiąc amerykańskich żołnierzy.IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Darmoros/w fj

facebook
by e-smart.pl