P.Bejda (MON) o zawieszeniu prawa azylowego

Granica-azyl-rozporządzenie W Polsce obowiązuje już rozporządzenie zawieszające prawo do składania wniosków o azyl. Wczoraj podpis pod ustawą złożył prezydent Andrzej Duda. Zrobił to po kolejnym apelu w tej sprawie premiera Donalda Tuska. Do nowych przepisów odniósł się w rozmowie z dziennikarzami wiceszef MON Paweł Bejda. Przypomniał, że państwo ma obowiązek ochrony granicy i może wykorzystywać do tego wszelkie narzędzia, także prawne. Dodał, że nasza wschodnia granica jest regularnie atakowana i naruszana – codziennie Straż Graniczna, policja i wojsko odnotowują około 200 prób nielegalnego przekraczania granicy. Wiceszef MON podkreślił, że dla rządu najważniejsze jest w takiej sytuacji bezpieczeństwo obywateli, państwa oraz żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy przy granicy stacjonują. Rozporządzenie przygotowane przez rząd Donalda Tuska wprowadza możliwość czasowego zawieszenia prawa do ubiegania się o ochronę międzynarodową w naszym kraju. Zawieszenie prawa azylowego ma ograniczyć napływ nielegalnych migrantów z Białorusi.IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Drążkiewicz/w OK

facebook
by e-smart.pl