Obława na dilerów narkotykowych w pięciu europejskich krajach
Niemcy – narkotyki – policja Trzynaście zatrzymanych osób po obławie na dilerów narkotykowych w pięciu krajach, w tym w Polsce. Główne działania policji miały miejsce na zachodzie Niemiec, w Holandii w czasie akcji postrzelony został mundurowy. To policja Nadrenii Północnej Westfalii, w tym specjalna jednostka do zwalczania przestępczości zorganizowanej, koordynowała międzynarodową akcję. Z 32 przeszukań mieszkań i firm służących za magazyny do 25 doszło w zachodnioniemieckim landzie. Poza Polską policja działała też w Hiszpanii, Belgii i Holandii. W Maastricht padły strzały – ranny został policjant a napastnik jest wśród zatrzymanych. Dla trzynastu osób prokuratura przygotowała już wnioski aresztowe. Kolejny podejrzany jest objęty dozorem. Szczegóły akcji mają zostać przedstawione jutro. Policja ujawniła już jednak, że chodzi działającą w Europie grupę handlującą środkami odurzającymi na wielką skalę. Działaniami gangu kierowali ludzie w okolicach Kolonii i Bonn.IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/Adam #Górczewski/i mm/w hm

dołącz do newslettera 
