Niemcy: W wypadku kolejowym zginęły 3 osoby, 50 zostało rannych

Niemcy – kolej – wypadek Niemieckie służby ustalają jak doszło do wczorajszego wypadku kolejowego na południu kraju. W Badenii Wirtembergii trzy osoby zginęły, a pięćdziesiąt zostało rannych.Najpoważniejszą hipotezą jest w tej chwili osunięcie się ziemi. Najpierw w sobotę, ale też w niedzielę przez południe Niemiec przeszły fale ulew. W pobliżu miejsca katastrofy znaleziono niewielkie osuwisko ziemi, które jednak dostało się na tor i to ono mogło być przyczyną wykolejenia regionalnego pociągu. Wagony wyskoczyły z szyn, jeden z nich przewrócił się na bok. Wśród śmiertelnych ofiar jest dwóch kolejarzy, w tym maszynista. Do szpitali trafiło pięćdziesiąt osób, stan sześciu z nich jest określany jako bardzo ciężki. Do wypadku doszło w terenie o utrudnionym dostępie, na zalesionym odcinku trasy kolejowej. W akcji ratunkowej brały udział cztery śmigłowce. W składzie z Sigmaringen do Ulm podróżowało sto osób. Ta trasa blisko granicy ze Szwajcarią ma dziś być nieprzejezdna. W ustalaniu przyczyn wypadku uczestniczyć będą na miejscu ministrowie transportu – krajowy i landu Badenia Wirtembergia, a także prezes Deutsche Bahn. IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/Adam #Górczewski/w mmch

facebook
by e-smart.pl