M. Kierwiński: Sytuacja pogodowa się stabilizuje
Kierwiński – rząd – podtopienia Ponad 4 tysiące interwencji strażaków w ostatnich trzech dniach w związku z frontem, który przyniósł obfite opady deszczu. Usuwanie skutków ulew trwa nadal. Przed posiedzeniem rządu minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński powiedział, że najtrudniejsza sytuacja była na północy Polski. Do podtopień doszło w województwie Warmińsko Mazurskim, między innymi w Elblągu. Zagrożony zalaniem był także lokalny szpital, lecz udało się temu zapobiec. Obecnie sytuacja jest pod kontrolą, a opady o tak dużej intensywności nie są już prognozowane. Marcin Kierwiński dodał, że służby działają cały czas. Podziękował także ministrowi obrony za zaangażowanie w pomoc Wojsk Obrony Terytorialnej. Niż Genueński pojawił się w niedzielę na południu kraju i sukcesywnie przemieszczał się na północ. Obecnie jest już poza terytorium Polski.IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/d Mateusz Drewniak/w mmch

dołącz do newslettera 
