Kolejni świadkowie na komisji odpowiedzialności konstytucyjnej

Sejm – komisja odpowiedzialności – KRRiT – Świrski Sejmowa komisja odpowiedzialności konstytucyjnej przesłuchuje kolejnych świadków zgłoszonych przez Macieja Świrskiego. Obrona przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji chce przesłuchania 91 osób. Posłowie zajmują się wnioskiem o postawienie Macieja Świrskiego przed Trybunałem Stanu za jego działania na szkodę mediów. Chodzi, między innymi, o blokowanie pieniędzy z abonamentu dla publicznego radia i telewizji. W tej sprawie w charakterze świadków zaznawało też dwanaście osób powołanych przez komisję, między innymi prezes Telewizji Polskiej Daniel Gorgosz, redaktor naczelny Polskiego Radia Paweł Majcher, pięcioro prezesów rozgłośni regionalnych Polskiego Radia z Katowic, Kielc, Krakowa, Lublina i Gdańska oraz członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W maju ubiegłego roku grupa 185 posłów złożyła wstępny wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności konstytucyjnej przed Trybunałem Stanu przewodniczącego KRRiT, Macieja Świrskiego. Rządząca większość zarzuca mu blokowanie koncesji dla nadawców prywatnych, niewykonywanie badań oglądalności telewizji w Polsce, a przede wszystkim blokowanie ponad 300 milionów złotych z abonamentu dla publicznego radia i telewizji.IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Naukowicz/w Siekaj

facebook
by e-smart.pl