(4) Turyści zginęli w Egipcie na skutek zatonięcia łodzi podwodnej
Egipt – turyści – katastrofa – ofiary Wśród ofiar zatonięcia łodzi podwodnej na Morzu Czerwonym nie ma polskich obywateli. Informując o tym rzecznik MSZ Paweł Wroński powołał się na ambasadę RP w Kairze. Według Konsulatu Federacji Rosyjskiej w Hurgadzie, wszyscy turyści, którzy byli na pokładzie jednostki, to obywatele Rosji. Sześcioro z nich zginęło. Na pokładzie turystycznej łodzi podwodnej było w sumie czterdziestu pięciu pasażerów. Wszyscy, w tym dzieci, byli obywatelami Rosji. Według różnych źródeł, służbom ratunkowym udało się uratować od dziewiętnastu do dwudziestu dziewięciu osób. Przyczyny katastrofy nie są na razie znane. Prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie. Jedna z działających w Egipcie firm oferuje krótkie wycieczki rekreacyjnymi łodziami podwodnymi na głębokość do dwudziestu pięciu metrów. Turyści mogą wówczas podziwiać podwodny świat Morza Czerwonego bez konieczności nurkowania. IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/BBC&The Guardian&Reuters&DW/#Olendzki/w wk

dołącz do newslettera 
