2 Król Karol III trafił na krótko do szpitala
Karol III – leczenie Król Karol III trafił na krótko do szpitala, na obserwację. Powód to – jak podaje Dwór – skutki uboczne leczenia nowotworu. Monarcha zmienił plany na dziś. Nie pojedzie do Birmingham, gdzie spędzić miał pracowity dzień. Cztery publiczne wydarzenia. Między innymi: wizyta w świątyni Sikhów i otwarcie nowego szpitala. Zamiast tego Karol ma odpoczywać. Dwór zapewnia, że lekarze po prostu dmuchają na zimne. Szpitalna obserwacja trwała krótko. Karol spędził już wieczór pracując w Clarence House, rezydencji nieopodal Buckingham Palace, przy reprezentacyjnej alei the Mall. Jeszcze w środę widzieliśmy go podczas wizyty w Somerset House, sprawiał wrażenie energicznego. „To tylko najmniejszy z możliwych wybój na drodze, a wszystko jak najbardziej zmierza w dobrym kierunku” – zapewnia BBC anonimowe źródło w pałacu. Monarcha upublicznił diagnozę ponad rok temu. Wiemy, że zmaga się z rakiem, ale nie wiemy, jakiego rodzaju. Jesienią zeszłego roku zaczął stopniowo powracać do podróży i obowiązków publicznych, a z jego otoczenia płynęły sygnały, że to oznaka tego, że leczenie zmierza w dobrym kierunku.Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Adam Dąbrowski, Londyn/w kry

dołącz do newslettera 
